butejko slow jogging zdrowie

Butejko a slow jogging, czyli wolniej znaczy więcej

Bieganie w stylu slow w połączeniu z metodą oddechową Butejki to najlepszy sposób na zdrowie i witalność.

Slow Jogging to bieganie w bardzo wolnym tempie, truchtanie z lądowaniem na śródstopiu, miękko, wykorzystując naturalne amortyzatory w stóp. Autorem filozofii slow joggingu jest prof. Hiroaki Tanaka.

O walorach opanowania odpowiedniego sposobu oddychania przez nos, propagowania oddychania nosem, o tym dlaczego warto zdecydować się na ruch w wolniejszym tempie i połączyć go z oddychaniem torem nosowym (metoda Butejki ) w rozmowie z Anną Ryczek instruktorką metody Butejki opowiada Józef Kociemski, członek i założyciel Stowarzyszenia Slow Jogging Polska.

Oddychanie to nie tylko podstawa zdrowia i spokojnego umysłu, ale także wydolności oddechowej podczas ruchu. Kiedy oddychamy prawidłowo w czasie aktywności fizycznej doświadczamy:

  • mniejszej zadyszki, by bardziej cieszyć się sportem
  • głębszego snu, więcej energii
  • większej koncentracji i spokoju umysłu
  • lepszego dotlenienia ciała
  • niższego pulsu
  • szybszego uspokojenie oddechu po treningu

Te dwie techniki, podstawowe filary programu Akademii Witalnej,pozwalają na poprawę kondycji i odporności. Biegając w stylu slow w połączeniu z oddychaniem przez nos, dotleniamy komórki i mózg, zapobiegamy wielu chorobom cywilizacyjnym, takim jak:

  • otyłość (podczas umiarkowanego ruchu spalamy tłuszcze, a co za tym idzie, tracimy kilogramy – łagodnie, spokojnie i bez większego wysiłku)
  • choroby krążenia,
  • nie narażamy się na kontuzje, zakwasy, bóle mięśni i co najważniejsze – nie odczuwamy zmęczenia.

Slow jogging w połączeniu z metodą Butejki to korzyści, z których korzysta ciało jak i psychika . Rozpocznijmy zatem od zmiany swoich nawyków oddechowych, zwróćmy uwagę na swój oddech na co dzień i zacznijmy oddychać przez nos również podczas umiarkowanego
wysiłku. Oddychanie nosem podczas biegu w formie slow joggingu – to wprowadzanie odpowiednio przygotowanego powietrza do płuc,  ogrzewanego i przefiltrowanego przez nos. W zatokach przynosowych produkowany jest tlenek azotu, który działa antywirusowo i antybakteryjnie, dzięki czemu oddychając przez nos dosłownie sterylizujemy wdychane powietrze.

Świadome oddychanie przez nos podczas wysiłku daje nam poczucie szybszej regeneracji oddechu oraz większego wewnętrznego skupienia. Doskonałym sposobem na zdrowotne bieganie jest poruszanie się w tętnie 70-80 % tętna maksymalnego . Czym niższe tętno tym lepiej wytrenowany organizm. Metoda Butejki wraz ze slow joggingiem pozwala na uzyskanie bardzo dobrych parametrów zdrowotnych  Praca z oddechem połączona z taką formą ruchu wpływa na lepsze samopoczucie i ogólną sprawność.

Podaj dalej:

Chcesz poprawić swój oddech?

Popraw oddech, a poprawisz zdrowie.

Warto przeczytać:

butejko slow jogging zdrowie
Twoje zamówienie
Nie masz żadnych zamówień.

Zapraszamy do zakupów :)