Lista instruktorów – Małopolskie

Znajdź instruktorów w Twojej okolicy, wybierając województwo na mapie lub z panelu bocznego:

Dolnośląskie

Kujawsko-pomorskie

Lubelskie

Lubuskie

Łódzkie

Małopolskie

Mazowieckie

Opolskie

Województwo

Małopolskie

Kasinka Mała
Anna Krzysztofiak
Anna Krzysztofiak

Logopeda, Neuroterapeuta, Terepeuta Ręki I i II stopnia ©, Terapeuta TUS, Terapeuta Ortodoncji Funkcjonalnej MFS ®, Instruktor Metody Buteyko.

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im.ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Odpowiada za nadzór, wizerunek oraz stały rozwój Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa w Kasince Małej oraz Centrum Rehabilitacyjno-Medycznego eMKa w Kasince Małej. Jako zwolennik całościowego spojrzenia na pacjenta w diagnozie i terapii pacjenta pracuje w zespole: logopeda, neurologopeda, fizjoterapeuta, stomatolog, ortodonta, psycholog.

adres e-mail - emka.kasinka@gmail.com
numer telefonu - 665 604 121
strona internetowa - www.emka-kasinka.pl
www.fb.com/ceir.emka.kasinka
https://www.instagram.com/ceir_emka/

Kraków
Agnieszka Staszczyk
Agnieszka Staszczyk

Agnieszka Staszczyk, Kraków instruktorka metody Buteyko, psycholożka, trenerka, edukatorka.

Od lat pracuję w obszarze edukacji kulturowej i międzykulturowej. Moją pierwszą fascynacją były Indie, z całym swym bogactwem kultur i tradycji, także medycznych, oraz holistycznym podejściem do człowieka. Zainteresowania te skłoniły mnie do dalszych poszukiwań zawodowych i koncentracji na pracy z ludźmi w obszarze zdrowia psychicznego, stąd decyzja o podjęciu studiów psychologicznych oraz szkoleń w zakresie Racjonalnej Terapii Zachowań (I stopień), a następnie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (I i II stopień). Specjalizuję się we wsparciu osób zmagających się ze stresem, szczególnie zawodowym, a metodę Buteyko, którą miałam przyjemność zgłębiać pod okiem Patricka McKeown i Anny Ryczek, uważam za niezwykle wspomagającą na drodze ku osiągnięciu równowagi w dzisiejszym świecie. Zapraszam!

adres e-mail - metoda.butejki@gmail.com
numer telefonu - 795 713 075

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik

Logopeda/neurologopeda, filolog polski, terapeuta miofunkcjonalny, certyfikowany instruktor metody oddechowej Butejki, terapeuta pedagogiczny, etyk i mediator.

Specjalizuje się w terapii miofunkcjonalnej niemowląt, dzieci, młodzieży oraz pacjentów ortodontycznych (dzieci i dorosłych) oraz terapii oddechowej.

adres e-mail - dominika.patrycja.pawlik@gmail.com
numer telefonu - 570 535 551

Elżbieta Witkowska-Lipenska
Elżbieta Witkowska-Lipenska

Lekarz medycyny – pediatra i specjalista medycyny rodzinnej, zainteresowana Tradycyjną Medycyną Chińską. Praktykuje w leczeniu ambulatoryjnym od 1992r.

Dzięki metodzie oddechowej prof. Butejki Prawidłowego Oddychania może lepiej i skuteczniej pomagać pacjentom w ich problemach zdrowotnych, takich jak: przewlekłe katary, zapalenia zatok, kaszel, suchość i pieczenie w gardle, chrapanie, bezdechy, astma, zespoły paniki z nadmiernym oddychaniem.

Przyjmuje w 2 klinikach:

Tuchów ul.Zielona 15 Przychodnia Salubris
Kraków ul. Kluczborska 15 Gabinet New Life

adres e-mail - ellip.8@tlen.pl
numer telefonu - 667 959 954

Joanna Beata Król
Joanna Beata Król

Z wykształcenia i z zamiłowania kosmetolog, – promotor holistycznego stylu życia.

oraz

- specjalista z zakresu kosmetyki i medycyny estetycznej
- promotor holistycznych metod odmładzania
- instruktor prawidłowego oddechu metodą prof. Buteyko
- właściciel Instytutu New Life w Krakowie.

numer telefonu - 796 902 902
strona internetowa - www.new-life.com.pl

Katarzyna Ratecka-Młódzik
Katarzyna Ratecka-Młódzik

logopedka, polonistka, terapeutka miofunkcjonalna, terapeutka metody ETTHNO w podejściu Esther de Ru, certyfikowana instruktorka metody Butejko.

Długoletnie doświadczenie nauczyło mnie, że w mojej pracy ważne jest korzystanie z różnych technik terapeutycznych. Holistyczne podejście do pacjenta, szacunek do każdego człowieka, także tego małego, intuicja terapeutyczna - to moje silne strony.

adres e-mail - kasia_rm@wp.pl
numer telefonu - 608 633 421

Mariusz Jazowski
Mariusz Jazowski

Terapeuta pracy z ciałem, ukierunkowanej na temat stresu i traumy (Somatic Experiencing®, NARM™, TRE®, Oddech BBTR, Brainspotting®, Terapia czaszkowo-krzyżowa, Emotion Aid®). W trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego z Terapii Gest.

Oddech zawsze był dla mnie kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia. Prawidłowy - energetyzuje, pomaga w tonizowaniu napięć, reguluje aktywację systemu nerwowego, jest katalizatorem zatrzymanych emocji. Kurs instruktorski metody Bytejki uwrażliwił mnie jeszcze na inne ważne jakości (m.in. dotyczące aspektu biochemicznego), uzupełniając towarzyszące mi od lat przekonanie, że w pracy z ciałem (również poprzez oddech) „mniej znaczy więcej”.

adres e-mail - buteyko.krakow@gmail.com
numer telefonu - 791 777 270
facebook - Project Ciałość

Paweł Janus
Paweł Janus

Instruktor Buteyko Clinic, magister fizjoterapii, dietetyk, absolwent AWF w Krakowie i Collegium Medicum UJ. Były sportowiec- lekkoatleta.

Autor artykułów naukowych oraz popularnonaukowych, obecnie związany z lecznictwem uzdrowiskowym, aktywny wykładowca dietetyki. Terapeuta specjalizujący się w rehabilitacji chorób układu oddechowego dzieci i dorosłych. Naukowo podejmujący tematy z zakresu pulmonologii, kardiologii oraz promocji zdrowia. Zwolennik wielopłaszczyznowego oddziaływania, upatrujący rozwiązań w syntezie doświadczeń z wielu dyscyplin naukowych, zarówno społecznych, psychologicznych jak i stricte medycznych.

adres e-mail - pawel.wojciech.janus@gmail.com
numer telefonu - 502 189 055

Piotr Zdziarski
Piotr Zdziarski

Instruktor Metody Butejko, przewodnik beskidzki – z wykształcenia geolog. Z technikami oddechowymi spotkałem się wiele lat temu na początku mojej przygody z medytacją i medycyną naturalną.

Przez ok 2 lata poznawałem różne rodzaje oddechów pod okiem Olivera Jamesa (www.bigbookofbreath.com). Szukając sposobu na poprawienie jakości snu i pozbycia pojawiającego się zmęczenia natknąłem się na Metodę Butejko i to było dokładnie to czego potrzebowałem. Proste ćwiczenia, łatwe do wykonania nawet w trakcie pracy i duża skuteczność. W trakcie zajęć oprócz wiedzy i umiejętności zdobytych na kursie instuktorskim staram się wprowadzać elementy Szkoły Tworzenia a także organizuję zajęcia w górach.

adres e-mail - p.zdziarski00@gmail.com
numer telefonu - 505 377 801

Robert Mucha

Instruktor Buteyko Clinic, absolwent certyfikowanego kursu instruktorskiego u P.McKeown.

Zawsze byłem zafascynowany logiką, w każdym procesie leczenia. Dlatego Metoda Butejki mnie bardzo urzekła swoją prostotą, logiką i skutecznością.W połączeniu z moimi pasjami jak olejki eteryczne, medycyna chińska, dietetyka, zielarstwo, joga mogę czystym sumieniem powiedzieć, że połączenie tych dziedzin wspaniale się przeplata i uzupełnia, a w każdej z nich jest nam potrzebne wdrożenie prawidłowego oddechu. Nie ma dobrego oddechu bez prawidłowego odżywiania, ćwiczeń fizycznych oraz wyciszenia ciała fizycznego i duchowego. Uwielbiam rower, tenis ziemny i narty biegowe.

adres e-mail - info@kalkomat.com

Bogumiła Gołdynia

Neurologopedka, mioterapeutka, terapeutka karmienia, Certyfikowana Terapeutką Ortodoncji Funkcjonalnej MFS, terapeutka metody ETTHNO w podejściu Esther de Ru, certyfikowana instruktorka Metody Butejko.

Obecnie prowadzę gabinet neurologopedyczny Bobo Mówi w Krakowie w którym pracuję zarówno z małymi dziećmi jak i dorosłymi. Jestem także autorką programu grupowych zajęć ogólnorozwojowych dla niemowląt i małych dzieci.

adres e-mail - kontakt@bobomowi.pl
numer telefonu - 504 249 839
strona internetowa - bobomowi.pl

Marcin Skalski

Z wykształcenia mgr inż. architekt, ale tak naprawdę pasjonat zdrowego ruchu.

Tancerz i trener tańca towarzyskiego oraz west coast swing, sędzia taneczny, ale też trener personalny, którego misją jest edukować o zdrowym ruchu, tańcu, życiu. Metoda Butejki wpisuje się bardzo mocno w to czego naucza ponieważ oddech pod każdym względem jest powiązany z naszą aktywnością.

adres e-mail - skalski@skalskidance.pl
numer telefonu - 507 065 615
strona internetowa - www.skalskidance.pl

Dorota Neścior

Nauczycielka Jogi Kundalini, Multi-style i Jogi Nidry certyfikowana przez Yoga Alliance oraz Instruktorka oddechu metody Butejki.

Pomagam innym poczuć się lepiej w kontakcie ze sobą poprzez ciało i oddech. Zapraszam na sesje jogi oraz sesje oddechowe indywidualne lub grupowe. Jeśli chcesz znaleźć spokój w ruchu, zadbać o swoje zdrowie lub poprawić oddech - napisz lub zadzwoń.

adres e-mail - dornes.joga.studio@gmail.com
numer telefonu - 690 498 198

Dorota Lipczyńska

Nauczycielka jogi, certyfikowana instruktorka Metody Butejko.

Uczy świadomego ruchu, zdrowego oddechu i uważności. Przez 12 lat pracowała w środowisku korporacyjnym na stanowisku managerskim. Doświadczenie z tym związane pozwala jej pomagać osobom zmagającym się ze stresem, napięciem i dolegliwościami bólowymi wynikającymi z siedzącego trybu życia.

adres e-mail - czesc@dorotalipczynska.pl
numer telefonu - 791 982 240
strona internetowa - www.dorotalipczynska.pl
facebook - www.facebook.com/dorotayoga
instagram - www.instagram.com/dorotayoga

Kamil Kijonka

Jestem terapeutą oddechu i logopedą. Moją misją jest budzenie do doświadczania teraźniejszości za pomocą oddechu. 

Dodatkowo prowadzę terapię osób dorosłych z wadami wymowy oraz pracuję z pacjentami i pacjentkami w trakcie leczenia ortodontycznego w zakresie korekty nieprawidłowych funkcji strefy orofacjalnej. Pomagam doskonalić dykcję osobom pracującym głosem oraz każdemu, kto chce popracować nad swoją wymową. Niezwykle ważne jest dla mnie stworzenie pozytywnych relacji z osobą w terapii i wsłuchanie się w jej potrzeby, co ma realne przełożenie na efekty wspólnej pracy.

adres e-mail - kamil.kijonka@gmail.com
numer telefonu - 606-605-740
strona internetowa - www.kamilkijonka.pl

Krzeszowice
Dominika Igielski
Dominika Igielski

Pedagog, certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej, członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej, certyfikowana terapeutka Bilateralnej Integracji (BI), dyplomowany technik masażu.

właściciel Centrum Rozwoju Dziecka KOŁYSANKA. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała podczas pracy w przedszkolach, szkołach, na warsztatach terapii zajęciowej, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz domach pomocy społecznej. Obecna praktyka skupia się wokół dzieci z różnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi, m.in. z ADHD, wadami genetycznymi, opóźnieniem rozwoju psychomotorycznego, spektrum autyzmu.

adres e-mail - centrum.kolysanka@gmail.com
numer telefonu - 516 687 733
strona internetowa - http://www.centrumkolysanka.pl/onas.html

Nowy Sącz
Anna Ryczek

Instruktorka i ambasadorka metody Buteyko oraz Oxygen Advantage (Tlenowej przewagi). Nauczycielka jogi, pilatesu i aerial jogi.

mgr psychologii, nauczycielka jogi, pilatesu i aerial jogi. Instruktorka i ambasadorka metody Buteyko oraz Oxygen Advantage (Tlenowej przewagi). Tłumaczka książek "Zamknij usta", "Spokojny oddech, spokojny umysł", "Kto ma nosa do zdrowia" oraz "Jak oddychać, aby być zdrowym". Współorganizatorka kursów instruktorskich metody Buteyko z Patrickiem McKeown. Zainteresowana redukcją stresu, uważnością i naturalnymi sposobami powrotu i utrzymania zdrowia. Współpracuje z magazynami "Yoga & Ayurveda" oraz "Fizjoterapia funkcjonalna". Prowadzi indywidualne i grupowe sesje oddychania dla dorosłych i dzieci.

adres e-mail - info@butejko.pl
numer telefonu - 604 588 447
strona internetowa - www.butejko.pl

Nowy Targ
Olga Wielińska - Jachymiak
Olga Wielińska – Jachymiak

Fizjoterapeuta, terapeuta NDT-Bobath, neurologopeda, terapeuta ortodoncji funkcjonalnej MFS.

Razem z mężem fizjoterapeutą prowadzi Specjalistyczny Gabinet Rehabilitacji Dzieci, w którym wykorzystuje najnowsze osiągnięcia nauki oraz wiedzę zdobytą na szkoleniach łącząc ją w celu skutecznego oddziaływania. Współpracuje ze stomatologami i ortodontami aby kompleksowo leczyć problemy w obszarze czaszkowo-żuchwowym i czaszkowo-twarzowym. Pracuje z dziećmi z problemami logopedycznymi, mięśniowymi i z różnymi wyzwaniami rozwojowymi. Współprowadzi Grupę Wsparcia dla Rodziców Dzieci z Zespołem Downa. We wszystkich swoich działaniach na pierwszym miejscu stawiam oddech . Moją pasją są biegi górskie gdzie również wykorzystuję pracę z oddechem – ukończony kurs Oxygen Advantage oraz aromatoterapia.

adres e-mail - olgawj5@gmail.com
numer telefonu - 504 100 176
strona internetowa - www.rehabilitacjanowytarg.pl

Tarnów
Sabina Rosołowska - Patuła
Sabina Rosołowska – Patuła

Surdologopeda, filolog języka polskiego, dogoterapeuta, bajko terapeuta, certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych.

Certyfikowany trener metody oddechowej Butejki, terapeuta miofunkcjonalny, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, trener technik pamięciowych, szkoleniowiec, wykładowca akademicki, recenzentka książek dla dzieci.

Szczególnie interesuje się pracą z dziećmi i dorosłymi z wadą słuchu, centralnym przetwarzaniem słuchowym, opoźnionym rozwojem mowy oraz wadami zgryzu, dlatego stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach, warsztatach, konferencjach o tematyce kynologicznej, logopedycznej oraz fizjoterapeutycznej. Dzieląc się swoimi pomysłami terapeutycznymi prowadzi stronę na Facebooku oraz Instagramie: Logobinka.

adres e-mail - logobinka@gmail.com
numer telefonu - 662 547 556

Monika Szatko

Z wykształcenia nauczyciel, logopeda, neurologopeda oraz instruktor oddychania metodą Butejki.

Moja pasja do pływania zrodziła nieodpartą chęć pogłębienia wiedzy na temat oddechu. Szkolenia, kursy i literatura doprowadziły mnie do miejsca, w którym jestem dziś. Oddychanie jest tak proste i oczywiste, że nikt nie jest świadomy tak ogromnej siły, a ta moc jest w każdym z nas. Uważam, że oddech jest najlepszym lekarzem dla naszego ciała. Wykorzystuje i dobieram odpowiednie metody oddechowe podczas sesji indywidualnych i grupowych dla dzieci i młodzieży.

adres e-mail - monik171@onet.eu
numer telefonu - 691 156 395

Wadowice
Izabela Korcz
Izabela Korcz

Fizjoterapeuta, masażysta z holistycznym podejściem do swojej pracy.

Pracuję z dziećmi oraz z dorosłymi łącząc różne metody oraz techniki w celu przywrócenia równowagi u ludzi, którzy tego potrzebują. Uważam, że jeśli człowiek słucha swojego ciała to jest w stanie rozwiązać każdy swój problem/dolegliwość, a oddech właśnie w tym nam pomaga. Szczęśliwe płuca to klucz do zdrowia i wspaniałego samopoczucia;-) Wadowice woj. Małopolskie. Pracuje w towarzystwie dzieci niepełnosprawnych TPD oraz mam swoją prywatną praktykę.

adres e-mail - iza.korcz@gmail.com
numer telefonu - 607 617 307

Zakopane
Magdalena Gądek
Magdalena Gądek

Z wykształcenia architekt, artystka, instruktorka Buteyko Clinic – absolwentka certyfikowanego kursu instruktorskiego metody Buteyko u Patricka McKeown.

Prowadzi na Podhalu zajęcia ruchowo-oddechowe, Tai-Chi, Qi-Gong, mające na celu: poprawę stanu zdrowia, samopoczucia, obniżenia napięć i stresu, poprawę świadomości i sprawności ciała. Pasjonatka psychologii pozytywnej, samorozwoju i zdrowego stylu życia. Zapraszam serdecznie na sesje oddechowe w plenerze i nie tylko z pięknym widokiem na góry.

adres e-mail - oddechzdrowia@gmail.com
numer telefonu - 607 079 418
facebook - oddech zdrowia