Lista instruktorów – Mazowieckie

Znajdź instruktorów w Twojej okolicy, wybierając województwo na mapie lub z panelu bocznego:

Dolnośląskie

Kujawsko-pomorskie

Lubelskie

Lubuskie

Łódzkie

Małopolskie

Mazowieckie

Opolskie

Województwo

Mazowieckie

Ciechanów
Ewa Staroń-Kaliściak
Ewa Staroń-Kaliściak

Psychodietetyk, promotor zdrowego stylu życia wg reguł św. Hildegardy, instruktor prawidłowego oddechu metodą prof. Butejki i NW.

Jej proverbium to:

-nic ponad miarę,
-poznaj samego siebie,
-niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem.

Zaleca powrót do harmonii poprzez relaksujące ćwiczenia psychofizyczne z oddechem nosowym, dietę orkiszową i mitochondrialną, opartą na dobrych tłuszczach, harmonizowanie człowieka na wszystkich jego płaszczyznach; duchowym, fizycznym i umysłowym w relacjach z Bogiem, ze sobą, drugim człowiekiem i środowiskiem.

adres e-mail - kontakt@psychodietetykazhildegarda.pl
numer telefonu - 519 195 697
strona internetowa - www.psychodietetykazhildegarda.pl

Nowa Sucha
Beata Mońka
Beata Mońka

Dietetyk, doradca dietetyczny i biznesowy firmy Green Ways, certyfikowany instruktor oddechu metodą Butejki, promotor zdrowego stylu życia.

Specjalista z zakresu diagnostyki dietetycznej i laboratoryjnej, profilaktyki i leczenia dietetycznego. Ponad 30-letnie doświadczenie dietetyczne. gabinet: Stara Sucha 3A 96-513 Nowa Sucha Godziny otwarcia: poniedziałek, środa, czwartek: 10:00 - 13:00, 16:00 - 20:00 konsultacje dietetyczne - po umówieniu telefonicznym konsultacje w gabinecie lub wideo rozmowa: Skype, WhatsApp, Messenger, Zoom Czas trwania każdej wizyty (lub e-wizyty) - 60 minut

Zakres świadczonych usług:

- diagnostyka dietetyczna i laboratoryjna,
- testy: FoodPrint, genetyczne, funkcjonalność jelit, pasożyty, na przerost candida albicans
- układanie jadłospisów
- alergie i nietolerancje - diagnostyka, interpretacje, zalecenia
- grzybica przewodu pokarmowego
- choroby chroniczne, nowotworowe (terapia Gersona),
- detoksykacja: dieta warzywno-owocowa, detoks jaglany
- profilaktyka i leczenie chorób dietozależnych
- terapia oddechowa metodą Butejki
- wykłady, warsztaty i kursy z zakresu promocji zdrowia
- doradztwo w zakresie profilaktyki i leczenia z udziałem zielonej żywności (chlorella i sok z zielonego jęczmienia) w firmie Green Ways
- doradztwo marketingowe, biznesowe, inwestycyjne w firmie Green Ways

adres e-mail - przepisynazdrowie@gmail.com
numer telefonu - 693 036 664
strona internetowa - www.przepisynazdrowie.com

Ostrołęka
Tomasz Oczachowski
Tomasz Oczachowski

Instruktor metody oddechowej Buteyko. Lekarz neurolog.

Zainteresowania: praca z ciałem, medytacja, mindfullness, metoda Wima Hoffa, naturalne metody wzmacniania odporności, morsowanie, podróże, astronomia, muzyka, literatura.

adres e-mail - oczach@wp.pl
numer telefonu - 509 921 372

Płock
Żaneta Turowska
Żaneta Turowska

neurologopeda, terapeuta ortodoncji funkcjonalnej MFS®, terapeuta miofunkcjonalny, certyfikowany instruktor metody oddechowej K. Butejki.

Jestem neurologopedą, absolwentką studiów podyplomowych z zakresu logopedii i neurologopedii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W zakresie moich zainteresowań jest praca z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi, borykającymi się z problemami ortodontycznymi. Współpracuję z takimi specjalistami jak: stomatolog, ortodonta, fizjoterpeuta, fizjoterapeuta stomatologiczny, osteopata. Pracuję również z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy i dyslalią.

Żaneta Turowska
Poradnia ąę Centrum Terapii Logopedycznej
09-410 Płock ul. Grota Roweckiego 1/12
adres email - ae.poradnia@gmail.com
numer telefonu - 608 442 716
numer telefonu - 502 430 770

Płońsk
Agata Nina Klejnowska
Agata Nina Klejnowska

Neurologopeda, oligofrenopedagog, terapeuta pracujący: miofunkcjonalnie, z elementami NFR Padovan (moduł I, II, III, IV, V); terapeuta cranio- sacralny, instruktor oddechu Metodą Butejki.

W prowadzonej terapii łączę różne techniki terapeutyczne oraz stosuję holistyczne podejście do pacjenta.

Adres:
Pracownia Neurologopedyczna
Szeromin 8 a
09-100 Płońsk

adres e-mail - Anin76@interia.pl
numer telefonu - 509 078 792

Radom
Stanisław Nowak
Stanisław Nowak

Instruktor Buteyko Clinic International, Dietetyk Kliniczny, Dietetyk Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Zielarz-Fitoterapeuta.

Nauczyciel akademicki (Katedra Kultury Fizycznej w Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu), adiunkt badawczo-dydaktyczny, dr nauk biologicznych (specjalność fizjologia), mgr wychowania fizycznego, trener sportu (koszykówka), instruktor sportu (gimnastyka, narciarstwo zjazdowe, windsurfing, żeglarstwo jachtowe), jachtowy sternik morski .

adres e-mail - stanislawn@gmail.com
numer telefonu - 604 193 561

Natalia Kaleta

Trener uważności (Mindfulness), nauczyciel Yin Yogi, instruktor hipnoporodu, autorka kart „Mindfulness- uważność na co dzień” oraz zestawów kart z afirmacjami, prowadząca koncerty mis i masaże dźwiękiem, instruktor metody oddechowej K. Butejki.

Pracuję indywidualnie oraz prowadzę warsztaty grupowe. Organizuję regeneracyjne spotkania, podczas których łączę techniki redukcji stresu z łagodnym ruchem lub relaksacją w dźwiękach terapeutycznych instrumentów.

adres e-mail - natalia.kaleta.wom@gmail.com
numer telefonu - 600 542 328
strona internetowa - www.wingsofmind.eu

Warszawa
Dobrawa Borkała
Dobrawa Borkała

Artystka/Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych ENSBA w Paryżu. Magister Psychologii Klinicznej Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Zajmuje się terapią oddechem.

Od 2012 prowadzi warsztaty rozwojowe plastyczno-ruchowe dla dzieci i dorosłych. Certyfikowana przez Yoga Alliance Nauczycielka Jogi (200 RYS). Instruktorka metody Buteyko. Autorka alfabetu oddechowego składającego się z kilkudziesięciu znaków wyróżniających warianty oddechu ludzkiego. Certyfikowana terapeutka EMDR.

adres e-mail - dobrawa.borkala@gmail.com
numer telefonu - 608 522 422

Dominik Sieńko
Dominik Sieńko

Trener wokalny, wokalista, muzyk i fagocista.

Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Aktualnie student logopedii ogólnej i klinicznej na Uniwersytecie Warszawskim. Na co dzień pracuje głównie z wokalistami nad techniką wokalną w studio wokalnym Voice Progress oraz prowadzi warsztaty wokalne w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich.

adres e-mail - dominik@voiceprogress.com
numer telefonu - 602 685 721

Dorota Archicińska-Powalska
Dorota Archicińska-Powalska

neurologopeda, terapeuta miofunkcjonalny, trener oddechu i instruktor jogi. Pracuje w podejściu holistycznym, łącząc wiedzę akademicką oraz techniki pracy z ciałem i umysłem.

adres e-mail - kontakt@logomove.pl
numer telefonu - 505 233 613
strona internetowa - www.logomove.pl

Elżbieta Dudzińska
Elżbieta Dudzińska lek. med.

Ukończyła Wydział Lekarski na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zdobyła certyfikaty z zakresu technik redukcji stresu MBSR w Instytucie Medycyny Behawioralnej na Uniwersytecie Massachusetts w USA.

W 2017r. ukończyła dwuletnie podyplomowe studia dla lekarzy z Medycyny Integralnej na Uniwersytecie Arizona w USA.

W 2019r. ukończył kurs i uzyskała certyfikat trenera technik oddechowych Metodą Buteyko. Poznanie prac dr Buteyko zwróciło jej uwagę na kolosalne znaczenie sposobu oddychania i jego wpływ na szereg objawów i schorzeń. Temat oddychania jest dla niej tematem szczególnie ważnym, bo bardzo często przeoczanym w diagnostyce i terapiach medycznych. Dlatego dużą część swojej praktyki lekarskiej dedykuje terapiom oddechowym wg Metody Buteyko, prowadząc konsultacje indywidualne oraz warsztaty.

Udziela również porad lekarskich w ramach konsultacji integralnych oraz prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące profilaktyki i edukacji pro-zdrowotnej. Jest przekonana, że całościowe spojrzenie na umysł i ciało jest warunkiem zdrowia i pełnego uruchomienia potencjału zdrowienia.

adres e-mail - elzbieta.dudzinska@zdrowie4u.pl
strona internetowa - www.treneroddechu.com

Ewa Krawiec

Z wykształcenia ekonomistka, prywatnie entuzjastka zdrowego stylu życia i naturalnych metod pracy z ciałem.

Trenerka biofeedback, instruktorka metody Butejki, absolwentka studiów Australian Institute of Life Coaching: specjalizacja Health and Wellness. Nie wyobraża sobie dnia bez aktywności fizycznej i ćwiczeń oddechowych 🙂

adres e-mail - ewa.j.krawiec@gmail.com
numer telefonu - 518 350 461

Iwona Piątkowska
Iwona Piątkowska

dr Iwona Piątkowska – doktor nauk o kulturze fizycznej w zakresie nauk biomedycznych; dietetyk, instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalizacjami kinezygerontoprofilaktyka i fitness oraz ćwiczeń psychorelaksacyjnych opartych na systemie Pilatesa.

Współautorka i realizatorka programów corporate wellness wdrażanych w firmach w całym kraju. Wykładowca akademicki. Tłumacz języka angielskiego i niemieckiego.

adres e-mail - itapaka@gmail.com
linkedin - Iwona Piatkowska, PhD;
ig - doktor_iw

Jacek Jadczak
Jacek Jadczak

Fizjoterapeuta, certyfikowany instruktor metody Buteyki, trener personalny.

Laureat 2. miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów w 2019 roku. Aktualnie kontynuuje kształcenie na studiach II stopnia (AWF Warszawa). Jako trener personalny pracuje z podopiecznymi głównie w celu korekcji postawy i wypracowania prawidłowych wzorców ruchowych. W 2019 roku ukończył szkolenie metody FMS (Functional Movement Screen) I i II stopnia. Włączenie ćwiczeń wg metody Buteyki do treningów i codziennej aktywności pozwala mu na jeszcze bardziej holistyczne podchodzenie do zdrowia i sprawności klientów. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i innych form aktywnego spędzenia czasu.

adres e-mail - eedukacjaoddechu@gmail.com

Joanna Ciesielska
Joanna Ciesielska

Neurologopeda, terapeuta miofunkcjonalny (mioterapeuta), terapeuta funkcji ortodontycznych MFS®, certyfikowany instruktor metody oddechowej K. Butejki.

Certyfikowany instruktor Jogi Twarzy / The Face Yoga Method®, miofascioterapeuta Zoga™ Face Integration IIº i manualnych multiterapii twarzy, terapeuta zaburzeń płynności mowy, certyfikowany terapeuta pracujący w nurcie poznawczo-behawioralnym, behawioralny terapeuta komunikacji pracujący w nurcie ABA, terapeuta wspomagających i alternatywnych metod komunikacji, neuroterapeuta EEG-Biofeedback, specjalista z zakresu retoryki i filologii dla mediów, filolog języka polskiego.

Urodziłam się i mieszkam w Warszawie, z którą zawodowo związana jestem od 2010 r. Jestem absolwentką warszawskich szkół i uczelni - Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu SWPS, Państwowej Akademii Nauk (IBL PAN), warszawskiego Centrum Terapii Poznawczo- Behawioralnej CTPB.

Przez wiele lat współpracowałam ze stołecznymi poradniami, fundacjami, placówkami oświatowymi, gabinetami specjalistycznymi. Te doświadczenia pomogły mi podjąć decyzję o założeniu Specjalistycznego Gabinetu Terapii Integralnej (Oddechu, Funkcji, Mowy) oraz Neuroterapii, którego jestem właścicielką. Aktualnie współpracuję z najlepszymi warszawskim specjalistami z zakresu fizjoterapii (ogólnej, stomatologicznej, ortopedycznej), ortodoncji, chirurgii szczękowo-twarzowej, stomatologii, terapii podologicznej, medycyny osteopatycznej, jak również terapii nurtu poznawczo-behawioralnego. Współpraca ta jest dla mnie niezwykle istotna, gdyż zarówno diagnozując, jak i sporządzając program terapii pacjenta kieruję się holistycznym, całościowym, integralnym oraz interdyscyplinarnym podejściem.

Moją pasją jest codzienna diagnostyczna i terapeutyczna praktyka zawodowa oraz pełen empatii kontakt z pacjentem. Pogłębianie wiedzy postrzegam jako sposób na dotarcie do najlepszych metod, jak również na pełne pasji życie, nie tylko zawodowe. Dlatego w ciągu minionych 10 lat uczestniczyłam w ponad stu szkoleniach, w tym w wielu kursach certyfikacyjnych. Prywatnie uwielbiam przyrodnicze podróże, mające za cel wędrówki po najpiękniejszych europejskich Parkach Narodowych.

adres e-mail - kontakt@oddech-funkcja-mowa.pl
numer telefonu - 505 734 933
strona internetowa - https://oddech-funkcja-mowa.pl/
https://www.facebook.com/Oddech-Funkcja-Mowapl-107327891314643

Joanna Rogalska
Joanna Rogalska

Mgr fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego J. Piłsudskiego w Warszawie na wydziale rehabilitacji (nr prawa wykonywania zawodu 11126).

Zafascynowana jestem mocą oddechu, ruchu... naturą człowieka.

Uczestniczę w wielu kursach zawodowych jak i rozwoju osobistego organizowanych w Polsce i za granicą poszerzających moją wiedzę o nowe metody skutecznej pomocy ludziom szczególnie z problemami ortopedycznymi i psychosomatycznymi. Na człowieka patrzę holistycznie, bo wiem jak ważna jest całość, a nie tylko jego fragment. Pasjonuję się medycyny wschodu oraz tradycji medycyny słowiańskiej, jak również nowych technologii wspomagających procesy regeneracji organizmu.

adres e-mail - j.stypulkowska@gmail.com
numer telefonu - 609 299 909

Joanna Ryś - Bednarczyk
Joanna Ryś – Bednarczyk

Z wykształcenia prawnik, z zawodu doradca podatkowy, a także coach, trener FRIS, certyfikowany nauczyciel mindfulness oraz Instruktor Buteyko Clinic.

Uwielbiam spotkania i rozmowy z ludźmi, towarzyszenie im w odnajdywaniu ich własnej drogi i celów życiowych. Prowadzę kursy MBSR (redukcji stresu oparte na uważności) oraz zajęcia uważności dla nastolatków. Metoda oddechowa Buteyki pomaga mi wzbogacić prowadzone warsztaty uważności, a warsztaty oddechowe uważnością. Oddech…oby był zdrowy.

adres e-mail - asiarys@interia.pl
numer telefonu - 604 618 100
strona internetowa - www. kompasuwaznosci.pl

Karolina Graf
Karolina Graf

Jestem logopedą i absolwentką studiów podyplomowych UMCS z zakresu surdologopedii. Od 17 lat zdobywam doświadczenie w warszawskiej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz w NZOZ „Zdrowie” w Legionowie.

Lubię kontakt z dziećmi i młodzieżą, a praca daje mi mnóstwo satysfakcji i motywuje do ciągłego rozwoju. Prowadzę kompleksową diagnozę i terapię wad wymowy. Współpracuję ze specjalistami w ramach zespołu wczesnego wspomagania rozwoju, zajmując się terapią logopedyczną dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, opóźnionym rozwojem mowy i afazją. Wspieram i instruuję rodziców a także aktywnie uczestniczę w programach profilaktyki logopedycznej. Poszerzam wiedzę i doskonalę swoje umiejętności zawodowe kończąc kursy i szkolenia specjalistyczne. W czasie urlopu uwielbiam wycieczki górskie i relaks nad morzem, a na co dzień odprężają mnie regularne sesje pilatesu.

adres e-mail - karolina.graf@wp.pl
numer telefonu - 607 807 588

Katarzyna Kosior
Katarzyna Kosior

Z wykształcenia dziennikarka, z zawodu instruktorka jogi certyfikowana przez Yoga Alliance.

Założycielka studia jogi i pracy z ciałem “Teraz Relax” w Józefowie koło Otwocka. Zachęcam do praktykowania jogi w przyjaźni z własnym ciałem, przestrzegając zasad anatomii człowieka. Uczę oddychania mniej według metody Butejki. Lubię relaksować ludzi 🙂

adres e-mail - studio@terazrelax.pl
numer telefonu - 502 423 069
strona internetowa - www.terazrelax.pl

Małgorzata Adamiec
Małgorzata Adamiec

Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Ukończyła 2-letnią szkołę Analitycznej Pracy z Oddechem, Voice Dialogue i Terapii Systemowej dr psychologii buddyjskiej Joy Manne.

Instruktor metody Butejki certyfikowany przez Buteyko Breathing Clinic Worldwide. Zaprzyjaźniona ze swoim oddechem astmatyczka. Codziennie znajduje ciche zadowolenie w świadomym oddychaniu. Zobacz jak ODDECH pomaga Ci żyć. Zapraszam.

adres e-mail - adamiec.ahoj@gmail.com
numer telefonu - 691 937 186

Małgorzata Wojnar
Małgorzata Wojnar

neurologopeda, instruktor oddechu Metodą Butejki, terapeuta miofunkcjonalny (mioterapeuta), terapeuta ręki miłośniczka porozumienia bez przemocy (NVC).

Pracuje z dziećmi oraz dorosłymi po udarach, guzach mózgu i urazach mózgowo-czaszkowych.

adres e-mail - poradniaorzechowa@gmail.com
numer telefonu - 660 612 110
strona internetowa - https://www.facebook.com/poradniaorzechowa

Agnieszka Zielińska

Neurologopeda, terapeuta miofunkcjonalny, terapeuta Metody ETTHNO, terapeuta metody ENMOT – Elektro Neuro Mobilizacja Obszaru Twarzowego, terapeuta ręki.

Specjalizuję się w pracy z dziećmi i dorosłymi z zaburzeniami miofunkcjonalnymi, zespołami genetycznymi, wadami wymowy, niepłynnością mowy. Z pacjentami z dysfagią i dyzartrią. Szczególne bliscy są mi pacjenci z wrodzonymi wadami twarzoczaszki oraz noworodki i niemowlęta z trudnościami w karmieniu wynikającymi z nieprawidłowych warunków anatomicznych.

adres e-mail - logopeda@zielinska.net
numer telefonu - 506 509 001
strona internetowa - www.logopeda.zielinska.net

Mgdalena Jakubowska
Magdalena Jakubowska

Z wykształcenia jestem pedagogiem, prywatnie żoną i mamą czwórki dzieci. W przeszłości wiele lat trenowałam wschodnie sztuki walki, gdzie pierwszy raz zetknęłam się z rolą oddechu.

Obecnie zawodowo realizuję się jako trener personalny, instruktor fitness i trener oddychania metodą Buteyki. Na swoich zajęciach w kameralnych grupach lub indywidualnie staram się łączyć ruch z prawidłowym oddechem. Prawidłowy oddech, to poprawa wydolności organizmu, postawy ciała i komfortu życia. Zapraszam na moje treningi i sesje oddechowe online lub do własnego małego, kameralnego studia, gdzie staram się dzielić dobrą energią i zarażać aktywnym stylem życia.

adres e-mail - magdalenajakubowska4@gmail.com
numer telefonu - 608 795 582

Michalina Maruszewska
Michalina Maruszewska

Instruktorka metody Butejko oraz absolwentka studiów SGH z zakresu Coachingu.

adres e-mail - michalinamaruszewska@gmail.com

Monika Marczuk
Monika Marczuk

Biolog o specjalności biochemia, nauczyciel medytacji, pranajamy i jogi nidry, trener fitness, Certyfikowany Instruktor Buteyko Clinic.

Dzięki wszechstronnemu wykształceniu i doświadczeniu wykorzystuję wiele naturalnych technik terapeutycznych:
- nauczam prawidłowego z oddechu, synchronizuję go z ruchem ciała
- wspieram odpoczynek i regenerację poprzez wykorzystanie relaksacji, medytacji oraz jogi nidry
- dostosowuję ćwiczenia oddechowe do różnych sytuacji zdrowotnych tj. przewlekły kaszel, chrapanie, bezdech senny, astma , alergia, przewlekły stres, choroby serca i układu krążenia, choroby infekcyjne, w tym COVID 19

Podstawą dobrego funkcjonowania organizmu jest odpowiednia dieta , ruch oraz zdrowy oddech. Niezbędna jest profesjonalna diagnostyka. Tworzę autorskie treningi oddechowe, nakierowane na potrzeby pacjenta i dzięki odpowiedniej reedukacji oddechowej przywracam oddech funkcjonalny.
Zapraszam na sesje oddechowe indywidualne i grupowe z wykorzystaniem metody Buteyki.

adres e-mail - monikamarczuk.terapia@gmail.com
numer telefonu - 604 778 550

Monika Polańczyk
Monika Polańczyk

Logopeda, neurologopeda, surdopedagog, terapeuta miofunkcjonalny, terapeuta ręki, terapeuta jąkania autorską metodą dr Chęćka (I i II stopnia) oraz instruktor oddechu Metodą Butejki.

Najważniejsze jest dla mnie stałe poszerzanie wiedzy zarówno z zakresu samej logopedii, jak i dziedzin pokrewnych, w trosce o zapewnienie kompleksowej pomocy swoim pacjentom.

adres e-mail - monikapolanczyk@wp.pl
numer telefonu - 501 348 132
strona internetowa - https://www.facebook.com/masierozumiec.logopediawarszawa

Piotr Mencina
Piotr Mencina

Jestem trenerem rozwoju osobistego i instruktorem oddychania. Moja specjalność to profilaktyka stresu i komunikacja. W pracy z klientami najchętniej wykorzystuję outdoor, techniki mindfulness, oddychanie metodą Butejki, storytelling oraz język metafory i transu.

Wsparcie rozwoju drugiego człowieka to moja ścieżka, którą podążam od ponad 20 lat. Pomagam ludziom rozwiązywać ich codzienne problemy. Trafiają do mnie gdy na chwilę stają się słabsi, tracą wiarę we własne siły, czują się niezadowoleni z jakiegoś obszaru swojego życia.

Wspieram osoby prywatne oraz ludzi w różnych instytucjach - firmach, urzędach, uczelniach wyższych, organizacjach sportowych i NGO. Moi nauczyciele to Marylin Atkinson, Renata Arendt-Dziurdzikowska, Richard Bolstad, Lidia Czarkowska, Lukas Derks, Robert Dilts, David Gordon, Mirka Huflejt-Łukasik, Kare Landfald, Patrick McKeown, Benedykt Peczko, Katarzyna Ramirez-Cyzio, Cecylio Regojo, Anna Ryczek, Peter Schutz, Klaus Witt, Maria Senftleben-Gudrich, Simon Western i inni. Wszyscy wnieśli do mojego życia liczne wartości – za co im bardzo gorąco dziękuję.

Pasjonują mnie lodowe kąpiele oraz sztuka oddychania mniej. Znam doskonale ich wpływ na dobrostan człowieka. Spokojny wdech i spokojny wydech, według metody prof. Konstantina Butejki, to wspaniały sposób na zmianę jakości życia ludzi. Czuję tę zmianę każdego dnia.

Żyję w zgodzie z naturą, ponieważ to właśnie ona stanowi nasze największe dziedzictwo. Wszędzie tam, gdzie znajdę piękny skrawek dziewiczej natury, z pewnością przystanę chętnie na dłużej. Uwielbiam szum fal gdy wieje wiatr i ślizga się po nich deska. Z niecierpliwością czekam na dni, kiedy temperatura spadnie poniżej zera a morskie fale zamienią się w mroźne igiełki. Wtedy kocham Bałtyk i naprawdę lubię się kąpać.

adres e-mail - kontakt@piotrmencina.pl
numer telefonu - 602 230 707
strona internetowa - www.piotrmencina.pl

Sandra Osipiuk
Sandra Osipiuk

Magister fizjoterapii, ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny. Specjalizuje się w odbudowie posturalnej i reedukacji oddechowej. Absolwentka kursów Postural Restoration Institute.

Pracuje z dziećmi i dorosłymi z problemami oddechowymi i wadami postawy. Przez wiele lat związana z Kliniką Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego WUM. Mówca TEDxWarsaw 2018. Redaktor merytoryczny „Fizjoterapii Funkcjonalnej”. Autorka prac naukowych z zakresu fizjoterapii. Publikowała artykuły m.in. w „Medycynie Sportowej”, „Terapii”, „Pediatrii po Dyplomie” i „Alergologii Polskiej”. Szkoleniowiec Blackroll® Therapy.

adres e-mail - sandraosipiuk@gmail.com
strona internetowa - www.sofizjo.pl

Wiktor Morgulec
Wiktor Morgulec

Dyplomowany nauczyciel jogi wg metody B.K.S Iyengara z 19 letnim doświadczeniem. Prekursor jogi dla dzieci w szkole i przedszkolach Montessori w Warszawie.

Założyciel największego w Polsce portalu o jodze www.joga-joga.pl i szkoły Joga Żoliborz w Warszawie. Organizator wyjazdowych kursów jogi.

adres e-mail - kontakt@morgulec.com
numer telefonu - 666 923 999
strona internetowa - www.morgulec.com

Marta Letkiewicz-Ogniewska

Z wykształcenia i dawnych wyborów – prawnik. Z zamiłowania do rozwoju osobistego – twórca przestrzeni rozwoju i wsparcia „HOLY ETER”, Certyfikowany Instruktor Oddychania Metodą Butejki, a w najbliższym czasie Certyfikowany Trener Redukcji Stresu Mindfulness oraz absolwent Kursu Technik Terapii Tańcem i Analizy Labana.

Wiedz, że nie czytasz tych słów „przez przypadek”. Na potrzeby rozwoju swojego oraz innych stworzyłam przestrzeń pod nazwą „HOLY ETER”, do której już dziś serdecznie Cię zapraszam. Jeśli więc borykasz się ze stresem, przewlekłym zmęczeniem, bezsennością, niepokojem, atakami paniki, astmą, alergią, nadciśnieniem tętniczym, a Twoją wolą jest zapanowanie nad swoim umysłem, poprawa swojego stanu fizycznego oraz psychicznego – zapraszam Cię na: - kurs oddechu metodą Butejki, podczas którego wykorzystuję techniki mindfulness oraz inne formy relaksacji, - wspólne medytacje mindfulness, - zajęcia świadomego ruchu i pracy z ciałem. Nasze spotkania odbywają się w formie zajęć grupowych oraz indywidualnych, które w zależności od Twoich potrzeb i moich możliwości poprowadzę online bądź stacjonarnie. Kilka słów ode mnie i o mnie. Wielu ludzi uznałoby za szaleństwo pozostawienie za sobą dziesięciu lat przyswajania ogromu wiedzy oraz perspektyw na obfite w materię życie zawodowe. Ja jednak zawsze pragnęłam „czegoś więcej”. Czegoś, co nie tylko mnie, ale i ludziom wokół przyniesie korzyści. Przeszłam długą drogę od kobiety zapracowanej, zestresowanej, tkwiącej jedynie w umyśle - do kobiety pełnej akceptacji, spokoju, uważności i mocy sprawczej. Moim założeniem jest holistyczne podejście do człowieka jako istoty wielowymiarowej, na którą składa się aspekt fizyczny, umysłowy, ale także aspekt mistyczny, będący często poza naszą sferą postrzegania. Życie to ciągła zmiana i ewolucja, dlatego do każdej osoby podchodzę indywidualnie. Nie zamykam swojego działania w określonych z góry ramach, biorę pod uwagę aktualne potrzeby człowieka. Uznaję ciało oraz umysł za nierozerwalne i połączone ze sobą. Korzyści płynące z oddychania metodą Butejki, technik mindfulness oraz technik pracy z ciałem są szeroko udokumentowane, zbadane i potwierdzone przez osoby, które miały z nimi styczność. W celu zapoznania się ze szczegółami odsyłam Cię na stronę Butejko.pl, stronę Polskiego Instytutu Mindfulness oraz stronę Ośrodka Terapii Tańcem i Ruchem Iba. Jeśli Twój umysł potrzebuje potwierdzenia moich umiejętności, poniżej wskazuję listę kursów i technik, z którymi zapoznałam się do tej pory (dla chętnych okażę stosowne certyfikaty). 1. W terminie od 07.10.2020 do 25.11.2020 odbyłam Kurs MBSR Mindfulness Based Stress Reduction pod okiem certyfikowanego trenera P. Katarzyny Błachiewicz-Koryga 2. W terminie od 21.06.2021 do 09.08.2021 odbyłam Kurs MBLC Mindfulness Based Living Course pod okiem certyfikowanego trenera P. Doroty Piaseckiej 3. W terminie od 15.09.2021 do 10.11.2021 odbyłam Kurs Compassion CBLC pod okiem certyfikowanego trenera P. Doroty Piaseckiej 4. W marcu 2022 roku ukończyłam roczny Program Praktyki Formalnej organizowany przez Polski Instytut Mindfulness pod okiem P. Małgorzaty Jakubczak, P. Barbary Świderskiej oraz P. Bogny Gąsiorowskiej 5. Jestem w trakcie Kursu Technik Terapii Tańcem i Analizy Labana 6. Aplikuję do Studium Nauczycielskiego Polskiego Instytutu Mindfulness w celu uzyskania certyfikatu trenerskiego 7. Kto wie co dalej? 😊

adres e-mail - holy.eter@gmail.com
numer telefonu - 666 663 245
facebook/instagram - Holy Eter

Barbara Stabach

Terapeutka ruchowa, trenerka medyczna i certyfikowana terapeutka metody oddechowej Butejki.

W swoim warsztacie skupiam się głównie na terapii ruchowej nastawionej na usprawnianie oraz eliminowanie bólu a także na reedukacji oddechowej mającej na celu zmiany wzorca oddechowego, pracy z zaburzeniami układu oddechowego, regulacji układu nerwowego oraz poprawie jakości snu.

adres e-mail - barbara@stabach.com.pl
strona intenretowa - www.barbara.stabach.com.pl
instagram - www.instagram.com/barbara_stabach/
linkedin - www.linkedin.com/in/barbara-stabach/

Przemysław Lewandowski

Instruktor jogi akademickiej, pasjonat oddechu i ludzkiego ciała. Właściciel szkoły OneYoga na warszawskim Wilanowie. Łączę praktykę jogi z ćwiczeniami oddechowymi, żeby dać ćwiczącym  odrobinę zatrzymania i wytchnienia w pędzącym świecie.

Razem z Gosią Stelmach-Lewandowską prowadzimy szkolenia z Jogopedii®, czyli włączenia ćwiczeń jogi i praktyk oddechowych w terapię dzieci, nie tylko z zaburzeniami mowy. Z zawodu kontroler finansowy. Ukończyłem studia ekonomiczne w Tilburgu (Holandia), SGH w Warszawie oraz Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.

adres e-mail - info@oneyoga.pl
numer telefonu - 500 691 863
strona internetowa - www.oneyoga.pl

Monika Howard

Jestem certyfikowaną instruktorką treningu oddechowego, przeszkoloną przez Buteyko Clinic International; jak również trenerką uważności, przeszkoloną przez Mindfulness Association Polska do nauczania kursów MBLC (Mindfulness Based Living Course).

Prowadzę 4-tygodniowe kursy zdrowego oddychania metodą Butejki. oraz 8-tygodniowe kursy życia opartego na uważności. Moją pasją jest również praca z ciałem. Prowadzę zajęcia Yin Jogi oraz leśne treningi uważności Shinrin Yoku.

adres e-mail - blogieogrody@gmail.com
strona internetowa - www.blogieogrody.com

Marlena Strzępka

Neurologopeda, oligofrenopedagog, terapeuta miofunkcjonalny. Absolwentka kierunku Neurologopedia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W swojej pracy wykorzystuje holistyczne podejście do pacjenta, a oddech stawia na pierwszym miejscu. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi. Pasjonatka mioterapii i holistycznego podejścia do nieprawidłowości występujących w obrębie kompleksu ustno–twarzowego. Interesuje się głównie prowadzeniem terapii logopedycznej w zespole logopeda-ortodonta-fizjoterapeuta. Systematycznie pogłębia swoje kwalifikacje zawodowe u najlepszych specjalistów. W wolnym czasie miłośniczka gór i jogi.

adres e-mail - marlenastrzepka@gmail.com
facebook - Holi-Logo Holistyczna Logopedia Marlena Strzępka
numer telefonu - 691 569 092
Holi-Logo Holistyczna Logopedia Marlena Strzępka - ul.Malborska 1, Warszawa

Magdalena Modrzewska

Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na kierunku filologia polska ze specjalizacją zawodową logopedyczną, podyplomowe studia neurologopedyczne na Uniwersytecie Gdańskim, a także kurs nadający uprawnienia do diagnozy i terapii ręki oraz korekcji nieprawidłowego chwytu pisarskiego u dzieci w ramach Zintegrowanego treningu pisania SIhand.

W charakterze terapeuty pracuję 17 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w publicznych i niepublicznych placówkach oświatowych, fundacji oraz ośrodkach terapeutycznych. Stale doskonalę swoje umiejętności poprzez udział w kursach i szkoleniach.

Jestem zwolenniczką metod niedyrektywnych i holistycznego podejścia do problemów pacjenta. Interesuje mnie oddech i jego wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Z potrzeby samorozwoju, zaciekawiona ideą mindfulness, uczestniczę obecnie w kursie uważności.

adres e-mail - modrzewska.magda@gmail.com

Zielonka
Karolina Ślązak

Pedagog specjalny, logopeda, terapeuta miofunkcjonalny, terapeuta Integracji Sensorycznej i instruktor metody oddechowej Butejki.

Mieszkam w Zielonce od siódmego roku życia. To moje miejsce na ziemi, tu mam rodzinę, przyjaciół, tu się rozwijam i spełniam swoje marzenia. Od ponad dwudziestu lat pracuję z dziećmi. Jestem zwolenniczką holistycznego podejścia do małego człowieka ale także jego rodziny. Jako instruktor oddechu pracuję i z dziećmi i z dorosłymi, którzy pragną poprawić swoje zdrowie, jakość życia i być wzorem dla swoich dzieci i wnuków. Zapraszam Cię do kontaktu:)

adres e-mail - terapeutakarolinaslazak@gmail.com
numer telefonu - 888 871 270
facebook - Karolina Ślązak