Lista instruktorów – Mazowieckie

Znajdź instruktorów w Twojej okolicy, wybierając województwo na mapie lub z panelu bocznego:

Województwo Mazowieckie

Ciechanów

Ewa Staroń-Kaliściak

Ewa Staroń-Kaliściak

Psychodietetyk, promotor zdrowego stylu życia wg reguł św. Hildegardy, instruktor prawidłowego oddechu metodą prof. Butejki i NW.

Jej proverbium to:

-nic ponad miarę,
-poznaj samego siebie,
-niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem.

Zaleca powrót do harmonii poprzez relaksujące ćwiczenia psychofizyczne z oddechem nosowym, dietę orkiszową i mitochondrialną, opartą na dobrych tłuszczach, harmonizowanie człowieka na wszystkich jego płaszczyznach; duchowym, fizycznym i umysłowym w relacjach z Bogiem, ze sobą, drugim człowiekiem i środowiskiem.

adres e-mail – kontakt@psychodietetykazhildegarda.pl
numer telefonu – 519 195 697
strona internetowa – www.psychodietetykazhildegarda.pl

Grodzisk Mazowiecki

Adam Piernikarski

Instruktor Buteyko Clinic International. Fizjologią oddechu interesuje się od 2019 roku. Przez ten czas bacznie obserwuję swoje otoczenie i widzę jak duży wpływ na nasze zdrowie, poczucie szczęścia, psychofizykę oraz wyniki sportowe mają techniki oddechowe.

Eksplorowanie różnych metod oddechowych oraz związana z nimi fizjologia stały się moją pasją. Chcę podnosić świadomość oddechową w społeczeństwie, zachęcać do pracy z oddechem już od najmłodszych lat. Interesuje się także sportami wytrzymałościowymi, ekspozycją na zimno i ciepło i medytacją. Bliska mi jest natura. Lubię testować swoje granice oraz chętnie wychodzę ze strefy komfortu.

Zapraszam na zajęcia i konsultacje dzieci i dorosłych 😊.

adres e-mail – adam.piernikarski@vp.pl
numer telefonu – 600 607 907

Nowa Sucha

Beata Mońka

Beata Mońka

Dietetyk, doradca dietetyczny i biznesowy firmy Green Ways, certyfikowany instruktor oddechu metodą Butejki, promotor zdrowego stylu życia.

Specjalista z zakresu diagnostyki dietetycznej i laboratoryjnej, profilaktyki i leczenia dietetycznego. Ponad 30-letnie doświadczenie dietetyczne. gabinet: Stara Sucha 3A 96-513 Nowa Sucha Godziny otwarcia: poniedziałek, środa, czwartek: 10:00 – 13:00, 16:00 – 20:00 konsultacje dietetyczne – po umówieniu telefonicznym konsultacje w gabinecie lub wideo rozmowa: Skype, WhatsApp, Messenger, Zoom Czas trwania każdej wizyty (lub e-wizyty) – 60 minut

Zakres świadczonych usług:

– diagnostyka dietetyczna i laboratoryjna,
– testy: FoodPrint, genetyczne, funkcjonalność jelit, pasożyty, na przerost candida albicans
– układanie jadłospisów
– alergie i nietolerancje – diagnostyka, interpretacje, zalecenia
– grzybica przewodu pokarmowego
– choroby chroniczne, nowotworowe (terapia Gersona),
– detoksykacja: dieta warzywno-owocowa, detoks jaglany
– profilaktyka i leczenie chorób dietozależnych
– terapia oddechowa metodą Butejki
– wykłady, warsztaty i kursy z zakresu promocji zdrowia
– doradztwo w zakresie profilaktyki i leczenia z udziałem zielonej żywności (chlorella i sok z zielonego jęczmienia) w firmie Green Ways
– doradztwo marketingowe, biznesowe, inwestycyjne w firmie Green Ways

adres e-mail – przepisynazdrowie@gmail.com
numer telefonu – 693 036 664
strona internetowa – www.przepisynazdrowie.com

Ostrołęka

Tomasz Oczachowski

Tomasz Oczachowski

Instruktor metody oddechowej Buteyko. Lekarz neurolog.

Zainteresowania: praca z ciałem, medytacja, mindfullness, metoda Wima Hoffa, naturalne metody wzmacniania odporności, morsowanie, podróże, astronomia, muzyka, literatura.

adres e-mail – oczach@wp.pl
numer telefonu – 509 921 372

Płock

Żaneta Turowska

Żaneta Turowska

Neurologopeda, terapeuta ortodoncji funkcjonalnej MFS®, terapeuta miofunkcjonalny, certyfikowany instruktor metody oddechowej K. Butejki.

Jestem neurologopedą, absolwentką studiów podyplomowych z zakresu logopedii i neurologopedii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W zakresie moich zainteresowań jest praca z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi, borykającymi się z problemami ortodontycznymi. Współpracuję z takimi specjalistami jak: stomatolog, ortodonta, fizjoterpeuta, fizjoterapeuta stomatologiczny, osteopata. Pracuję również z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy i dyslalią.

Żaneta Turowska
Poradnia ąę Centrum Terapii Logopedycznej
09-410 Płock ul. Grota Roweckiego 1/12
adres email – ae.poradnia@gmail.com
numer telefonu – 608 442 716
numer telefonu – 502 430 770

Karolina Spychalska

Dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S. Iyengara Intermediate Junior III, uczestniczka kursu nauczycielskiego u Konrada Kocota w latach 2005-2008, prowadzi zajęcia jogi dla początkujących oraz zaawansowanych na swoich grupach prowadzi również osoby z ze schorzeniami kręgosłupa oraz kobiety w ciąży. Regularnie bierze udział w kursach doszkalających. Współzałożycielka Płockiej Akademii Jogi. W latach 2018-2019 członek zarządu Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Mgr rehabilitacji, terapeuta manualny wg metody dr. Ackermanna, oraz wg. Metody Maitland absolwentka kursu A,B,C I D terapia bólu pleców Metoda McKenzie, absolwentka kursu “Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Scherborn”, I stopień integracji sensorycznej , kursu dla Fizjoterapeutów i lekarzy “Fizjoterapia w zaburzeniach funkcjonalnych miednicy i nietrzymania moczu” oraz kompleksowa terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha, oraz wielu innych kursów klinicznych. KTerapeuta Kinetic Control . Instruktor Pilates Institute M. Kinga; Instruktor BM Joga; Instruktor fitness. Terapeutka manualna metodą Maitlanda , oraz instruktorka treningu oddechowego metodą Butejko.

numer telefonu – 515 188 428
adres e-mail – karolina@joga-plock.pl

Płońsk

Agata Nina Klejnowska

Agata Nina Klejnowska

Neurologopeda, oligofrenopedagog, terapeuta pracujący: miofunkcjonalnie, z elementami NFR Padovan (moduł I, II, III, IV, V); terapeuta cranio- sacralny, instruktor oddechu Metodą Butejki.

W prowadzonej terapii łączę różne techniki terapeutyczne oraz stosuję holistyczne podejście do pacjenta.

Adres:
Pracownia Neurologopedyczna
Szeromin 8 a
09-100 Płońsk

adres e-mail – Anin76@interia.pl
numer telefonu – 509 078 792

Radom

Stanisław Nowak

Stanisław Nowak

Instruktor Buteyko Clinic International, Dietetyk Kliniczny, Dietetyk Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Zielarz-Fitoterapeuta.

Nauczyciel akademicki (Katedra Kultury Fizycznej w Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu), adiunkt badawczo-dydaktyczny, dr nauk biologicznych (specjalność fizjologia), mgr wychowania fizycznego, trener sportu (koszykówka), instruktor sportu (gimnastyka, narciarstwo zjazdowe, windsurfing, żeglarstwo jachtowe), jachtowy sternik morski .

adres e-mail – stanislawn@gmail.com
numer telefonu – 604 193 561

Natalia Kaleta

Trener uważności (Mindfulness), nauczyciel Yin Yogi, instruktor hipnoporodu, autorka kart „Mindfulness- uważność na co dzień” oraz zestawów kart z afirmacjami, prowadząca koncerty mis i masaże dźwiękiem, instruktor metody oddechowej K. Butejki.

Pracuję indywidualnie oraz prowadzę warsztaty grupowe. Organizuję regeneracyjne spotkania, podczas których łączę techniki redukcji stresu z łagodnym ruchem lub relaksacją w dźwiękach terapeutycznych instrumentów.

adres e-mail – natalia.kaleta.wom@gmail.com
numer telefonu – 600 542 328
strona internetowa – www.wingsofmind.eu

Agnieszka Zielińska

Neurologopeda, terapeuta miofunkcjonalny, terapeuta Metody ETTHNO, terapeuta metody ENMOT – Elektro Neuro Mobilizacja Obszaru Twarzowego, terapeuta ręki.

Specjalizuję się w pracy z dziećmi i dorosłymi z zaburzeniami miofunkcjonalnymi, zespołami genetycznymi, wadami wymowy, niepłynnością mowy. Z pacjentami z dysfagią i dyzartrią. Szczególne bliscy są mi pacjenci z wrodzonymi wadami twarzoczaszki oraz noworodki i niemowlęta z trudnościami w karmieniu wynikającymi z nieprawidłowych warunków anatomicznych.

adres e-mail – logopeda@zielinska.net
numer telefonu – 506 509 001
strona internetowa – www.logopeda.zielinska.net

Warszawa

Dobrawa Borkała

Dobrawa Borkała

Artystka/Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych ENSBA w Paryżu. Magister Psychologii Klinicznej Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Zajmuje się terapią oddechem.

Od 2012 prowadzi warsztaty rozwojowe plastyczno-ruchowe dla dzieci i dorosłych. Certyfikowana przez Yoga Alliance Nauczycielka Jogi (200 RYS). Instruktorka metody Buteyko. Autorka alfabetu oddechowego składającego się z kilkudziesięciu znaków wyróżniających warianty oddechu ludzkiego. Certyfikowana terapeutka EMDR.

adres e-mail – dobrawa.borkala@gmail.com
numer telefonu – 608 522 422

Dominik Sieńko

Dominik Sieńko

Trener wokalny, wokalista, muzyk i fagocista.

Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Aktualnie student logopedii ogólnej i klinicznej na Uniwersytecie Warszawskim. Na co dzień pracuje głównie z wokalistami nad techniką wokalną w studio wokalnym Voice Progress oraz prowadzi warsztaty wokalne w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich.

adres e-mail – dominik@voiceprogress.com
numer telefonu – 602 685 721
Dorota Archicińska-Powalska

Dorota Archicińska-Powalska

neurologopeda, terapeuta miofunkcjonalny, trener oddechu i instruktor jogi. Pracuje w podejściu holistycznym, łącząc wiedzę akademicką oraz techniki pracy z ciałem i umysłem.

adres e-mail – kontakt@logomove.pl
numer telefonu – 505 233 613
strona internetowa – www.logomove.pl

Elżbieta Dudzińska lek. med.

Ukończyła Wydział Lekarski na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zdobyła certyfikaty z zakresu technik redukcji stresu MBSR w Instytucie Medycyny Behawioralnej na Uniwersytecie Massachusetts w USA.

W 2017r. ukończyła dwuletnie podyplomowe studia dla lekarzy z Medycyny Integralnej na Uniwersytecie Arizona w USA.

W 2019r. ukończył kurs i uzyskała certyfikat trenera technik oddechowych Metodą Buteyko. Poznanie prac dr Buteyko zwróciło jej uwagę na kolosalne znaczenie sposobu oddychania i jego wpływ na szereg objawów i schorzeń. Temat oddychania jest dla niej tematem szczególnie ważnym, bo bardzo często przeoczanym w diagnostyce i terapiach medycznych. Dlatego dużą część swojej praktyki lekarskiej dedykuje terapiom oddechowym wg Metody Buteyko, prowadząc konsultacje indywidualne oraz warsztaty.

Udziela również porad lekarskich w ramach konsultacji integralnych oraz prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące profilaktyki i edukacji pro-zdrowotnej. Jest przekonana, że całościowe spojrzenie na umysł i ciało jest warunkiem zdrowia i pełnego uruchomienia potencjału zdrowienia.

adres e-mail – elzbieta.dudzinska@zdrowie4u.pl
strona internetowa – www.treneroddechu.com

Ewa Krawiec

Z wykształcenia ekonomistka, prywatnie entuzjastka zdrowego stylu życia i naturalnych metod pracy z ciałem.

Trenerka biofeedback, instruktorka metody Butejki, absolwentka studiów Australian Institute of Life Coaching: specjalizacja Health and Wellness. Nie wyobraża sobie dnia bez aktywności fizycznej i ćwiczeń oddechowych 🙂

adres e-mail – ewa.j.krawiec@gmail.com
numer telefonu – 518 350 461
Iwona Piątkowska

Iwona Piątkowska

dr Iwona Piątkowska – doktor nauk o kulturze fizycznej w zakresie nauk biomedycznych; dietetyk, instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalizacjami kinezygerontoprofilaktyka i fitness oraz ćwiczeń psychorelaksacyjnych opartych na systemie Pilatesa.

Współautorka i realizatorka programów corporate wellness wdrażanych w firmach w całym kraju. Wykładowca akademicki. Tłumacz języka angielskiego i niemieckiego.

adres e-mail – itapaka@gmail.com
linkedin – Iwona Piatkowska, PhD;
ig – doktor_iw
Jacek Jadczak

Jacek Jadczak

Fizjoterapeuta, certyfikowany instruktor metody Buteyki, trener personalny.

Laureat 2. miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów w 2019 roku. Aktualnie kontynuuje kształcenie na studiach II stopnia (AWF Warszawa). Jako trener personalny pracuje z podopiecznymi głównie w celu korekcji postawy i wypracowania prawidłowych wzorców ruchowych. W 2019 roku ukończył szkolenie metody FMS (Functional Movement Screen) I i II stopnia. Włączenie ćwiczeń wg metody Buteyki do treningów i codziennej aktywności pozwala mu na jeszcze bardziej holistyczne podchodzenie do zdrowia i sprawności klientów. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i innych form aktywnego spędzenia czasu.

adres e-mail – eedukacjaoddechu@gmail.com
Joanna Ciesielska

Joanna Ciesielska

Neurologopeda, terapeuta miofunkcjonalny (mioterapeuta), terapeuta funkcji ortodontycznych MFS®, certyfikowany instruktor metody oddechowej K. Butejki.

Certyfikowany instruktor Jogi Twarzy / The Face Yoga Method®, miofascioterapeuta Zoga™ Face Integration i manualnych multiterapii twarzy, terapeuta zaburzeń płynności mowy, certyfikowany terapeuta pracujący w nurcie poznawczo-behawioralnym, behawioralny terapeuta komunikacji pracujący w nurcie ABA, terapeuta wspomagających i alternatywnych metod komunikacji, neuroterapeuta EEG-Biofeedback, specjalista z zakresu retoryki i filologii dla mediów, filolog języka polskiego. Urodziłam się i mieszkam w Warszawie, z którą zawodowo związana jestem od 2010 r. Jestem absolwentką warszawskich szkół i uczelni – Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu SWPS, Państwowej Akademii Nauk (IBL PAN), warszawskiego Centrum Terapii Poznawczo- Behawioralnej CTPB. Przez wiele lat współpracowałam ze stołecznymi poradniami, fundacjami, placówkami oświatowymi, gabinetami specjalistycznymi. Te doświadczenia pomogły mi podjąć decyzję o założeniu Specjalistycznego Gabinetu Terapii Integralnej (Oddechu, Funkcji, Mowy) oraz Neuroterapii, którego jestem właścicielką. Aktualnie współpracuję z najlepszymi warszawskim specjalistami z zakresu fizjoterapii (ogólnej, stomatologicznej, ortopedycznej), ortodoncji, chirurgii szczękowo-twarzowej, stomatologii, terapii podologicznej, medycyny osteopatycznej, jak również terapii nurtu poznawczo-behawioralnego. Współpraca ta jest dla mnie niezwykle istotna, gdyż zarówno diagnozując, jak i sporządzając program terapii pacjenta kieruję się holistycznym, całościowym, integralnym oraz interdyscyplinarnym podejściem. Moją pasją jest codzienna diagnostyczna i terapeutyczna praktyka zawodowa oraz pełen empatii kontakt z pacjentem. Pogłębianie wiedzy postrzegam jako sposób na dotarcie do najlepszych metod, jak również na pełne pasji życie, nie tylko zawodowe. Dlatego w ciągu minionych 10 lat uczestniczyłam w ponad stu szkoleniach, w tym w wielu kursach certyfikacyjnych. Prywatnie uwielbiam przyrodnicze podróże, mające za cel wędrówki po najpiękniejszych europejskich Parkach Narodowych.

adres e-mail – oddech.funkcja.mowa@gmail.com
numer telefonu – 505 734 933
strona internetowa – https://oddech-funkcja-mowa.pl/
facebook – https://www.facebook.com/Oddech-Funkcja-Mowapl-107327891314643
Joanna Rogalska

Joanna Rogalska

Mgr fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego J. Piłsudskiego w Warszawie na wydziale rehabilitacji (nr prawa wykonywania zawodu 11126).

Zafascynowana jestem mocą oddechu, ruchu… naturą człowieka.

Uczestniczę w wielu kursach zawodowych jak i rozwoju osobistego organizowanych w Polsce i za granicą poszerzających moją wiedzę o nowe metody skutecznej pomocy ludziom szczególnie z problemami ortopedycznymi i psychosomatycznymi. Na człowieka patrzę holistycznie, bo wiem jak ważna jest całość, a nie tylko jego fragment. Pasjonuję się medycyny wschodu oraz tradycji medycyny słowiańskiej, jak również nowych technologii wspomagających procesy regeneracji organizmu.

adres e-mail – j.stypulkowska@gmail.com
numer telefonu – 609 299 909
Joanna Ryś - Bednarczyk

Joanna Ryś – Bednarczyk

Z wykształcenia prawnik, z zawodu doradca podatkowy, a także coach, trener FRIS, certyfikowany nauczyciel mindfulness oraz Instruktor Buteyko Clinic.

Uwielbiam spotkania i rozmowy z ludźmi, towarzyszenie im w odnajdywaniu ich własnej drogi i celów życiowych. Prowadzę kursy MBSR (redukcji stresu oparte na uważności) oraz zajęcia uważności dla nastolatków. Metoda oddechowa Buteyki pomaga mi wzbogacić prowadzone warsztaty uważności, a warsztaty oddechowe uważnością. Oddech…oby był zdrowy.

adres e-mail – asiarys@interia.pl
numer telefonu – 604 618 100
strona internetowa – www. kompasuwaznosci.pl
Karolina Graf

Karolina Graf

Jestem logopedą i absolwentką studiów podyplomowych UMCS z zakresu surdologopedii. Od 17 lat zdobywam doświadczenie w warszawskiej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz w NZOZ „Zdrowie” w Legionowie.

Lubię kontakt z dziećmi i młodzieżą, a praca daje mi mnóstwo satysfakcji i motywuje do ciągłego rozwoju. Prowadzę kompleksową diagnozę i terapię wad wymowy. Współpracuję ze specjalistami w ramach zespołu wczesnego wspomagania rozwoju, zajmując się terapią logopedyczną dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, opóźnionym rozwojem mowy i afazją. Wspieram i instruuję rodziców a także aktywnie uczestniczę w programach profilaktyki logopedycznej. Poszerzam wiedzę i doskonalę swoje umiejętności zawodowe kończąc kursy i szkolenia specjalistyczne. W czasie urlopu uwielbiam wycieczki górskie i relaks nad morzem, a na co dzień odprężają mnie regularne sesje pilatesu.

adres e-mail – karolina.graf@wp.pl
numer telefonu – 607 807 588
Katarzyna Kosior

Katarzyna Kosior

Z wykształcenia dziennikarka, z zawodu instruktorka jogi certyfikowana przez Yoga Alliance.

Założycielka studia jogi i pracy z ciałem “Teraz Relax” w Otwocku. Zachęcam do praktykowania jogi w przyjaźni z własnym ciałem, przestrzegając zasad anatomii człowieka. Uczę oddychania mniej według metody Butejki. Lubię relaksować ludzi 🙂

adres e-mail – studio@terazrelax.pl
numer telefonu – 502 423 069
strona internetowa – www.terazrelax.pl
adres – Studio Teraz Relax, ul. Portowa 9/1 piętro, 05-400 Otwock
Małgorzata Adamiec

Małgorzata Adamiec

Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Ukończyła 2-letnią szkołę Analitycznej Pracy z Oddechem, Voice Dialogue i Terapii Systemowej dr psychologii buddyjskiej Joy Manne.

Instruktor metody Butejki certyfikowany przez Buteyko Breathing Clinic Worldwide. Zaprzyjaźniona ze swoim oddechem astmatyczka. Codziennie znajduje ciche zadowolenie w świadomym oddychaniu. Zobacz jak ODDECH pomaga Ci żyć. Zapraszam.

adres e-mail – adamiec.ahoj@gmail.com
numer telefonu – 691 937 186
Małgorzata Wojnar

Małgorzata Wojnar

neurologopeda, instruktor oddechu Metodą Butejki, terapeuta miofunkcjonalny (mioterapeuta), terapeuta ręki miłośniczka porozumienia bez przemocy (NVC).

Pracuje z dziećmi oraz dorosłymi po udarach, guzach mózgu i urazach mózgowo-czaszkowych.

adres e-mail – poradniaorzechowa@gmail.com
numer telefonu – 660 612 110
strona internetowa – https://www.facebook.com/poradniaorzechowa
Mgdalena Jakubowska

Magdalena Jakubowska

Z wykształcenia jestem pedagogiem, prywatnie żoną i mamą czwórki dzieci. W przeszłości wiele lat trenowałam wschodnie sztuki walki, gdzie pierwszy raz zetknęłam się z rolą oddechu.

Obecnie zawodowo realizuję się jako trener personalny, instruktor fitness i trener oddychania metodą Buteyki. Na swoich zajęciach w kameralnych grupach lub indywidualnie staram się łączyć ruch z prawidłowym oddechem. Prawidłowy oddech, to poprawa wydolności organizmu, postawy ciała i komfortu życia. Zapraszam na moje treningi i sesje oddechowe online lub do własnego małego, kameralnego studia, gdzie staram się dzielić dobrą energią i zarażać aktywnym stylem życia.

adres e-mail – magdalenajakubowska4@gmail.com
numer telefonu – 608 795 582
Michalina Maruszewska

Michalina Maruszewska

Instruktorka metody Butejko oraz absolwentka studiów SGH z zakresu Coachingu.

adres e-mail – michalinamaruszewska@gmail.com

Monika Marczuk

Monika Marczuk

Biolog o specjalności biochemia, nauczyciel medytacji, pranajamy i jogi nidry, trener fitness, Certyfikowany Instruktor Buteyko Clinic.

Dzięki wszechstronnemu wykształceniu i doświadczeniu wykorzystuję wiele naturalnych technik terapeutycznych:
– nauczam prawidłowego z oddechu, synchronizuję go z ruchem ciała
– wspieram odpoczynek i regenerację poprzez wykorzystanie relaksacji, medytacji oraz jogi nidry
– dostosowuję ćwiczenia oddechowe do różnych sytuacji zdrowotnych tj. przewlekły kaszel, chrapanie, bezdech senny, astma , alergia, przewlekły stres, choroby serca i układu krążenia, choroby infekcyjne, w tym COVID 19

Podstawą dobrego funkcjonowania organizmu jest odpowiednia dieta , ruch oraz zdrowy oddech. Niezbędna jest profesjonalna diagnostyka. Tworzę autorskie treningi oddechowe, nakierowane na potrzeby pacjenta i dzięki odpowiedniej reedukacji oddechowej przywracam oddech funkcjonalny.
Zapraszam na sesje oddechowe indywidualne i grupowe z wykorzystaniem metody Buteyki.

adres e-mail – monikamarczuk.terapia@gmail.com
numer telefonu – 604 778 550

Monika Polańczyk

Monika Polańczyk

Logopeda, neurologopeda, surdopedagog, terapeuta miofunkcjonalny, terapeuta ręki, terapeuta jąkania autorską metodą dr Chęćka (I i II stopnia) oraz instruktor oddechu Metodą Butejki.

Najważniejsze jest dla mnie stałe poszerzanie wiedzy zarówno z zakresu samej logopedii, jak i dziedzin pokrewnych, w trosce o zapewnienie kompleksowej pomocy swoim pacjentom.

adres e-mail – monikapolanczyk@wp.pl
numer telefonu – 501 348 132
strona internetowa – https://www.facebook.com/masierozumiec.logopediawarszawa

Piotr Mencina

Piotr Mencina

Jestem trenerem rozwoju osobistego i instruktorem oddychania. Moja specjalność to profilaktyka stresu i komunikacja. W pracy z klientami najchętniej wykorzystuję outdoor, techniki mindfulness, oddychanie metodą Butejki, storytelling oraz język metafory i transu.

Wsparcie rozwoju drugiego człowieka to moja ścieżka, którą podążam od ponad 20 lat. Pomagam ludziom rozwiązywać ich codzienne problemy. Trafiają do mnie gdy na chwilę stają się słabsi, tracą wiarę we własne siły, czują się niezadowoleni z jakiegoś obszaru swojego życia.

Wspieram osoby prywatne oraz ludzi w różnych instytucjach – firmach, urzędach, uczelniach wyższych, organizacjach sportowych i NGO. Moi nauczyciele to Marylin Atkinson, Renata Arendt-Dziurdzikowska, Richard Bolstad, Lidia Czarkowska, Lukas Derks, Robert Dilts, David Gordon, Mirka Huflejt-Łukasik, Kare Landfald, Patrick McKeown, Benedykt Peczko, Katarzyna Ramirez-Cyzio, Cecylio Regojo, Anna Ryczek, Peter Schutz, Klaus Witt, Maria Senftleben-Gudrich, Simon Western i inni. Wszyscy wnieśli do mojego życia liczne wartości – za co im bardzo gorąco dziękuję.

Pasjonują mnie lodowe kąpiele oraz sztuka oddychania mniej. Znam doskonale ich wpływ na dobrostan człowieka. Spokojny wdech i spokojny wydech, według metody prof. Konstantina Butejki, to wspaniały sposób na zmianę jakości życia ludzi. Czuję tę zmianę każdego dnia.

Żyję w zgodzie z naturą, ponieważ to właśnie ona stanowi nasze największe dziedzictwo. Wszędzie tam, gdzie znajdę piękny skrawek dziewiczej natury, z pewnością przystanę chętnie na dłużej. Uwielbiam szum fal gdy wieje wiatr i ślizga się po nich deska. Z niecierpliwością czekam na dni, kiedy temperatura spadnie poniżej zera a morskie fale zamienią się w mroźne igiełki. Wtedy kocham Bałtyk i naprawdę lubię się kąpać.

adres e-mail – kontakt@piotrmencina.pl
numer telefonu – 602 230 707
strona internetowa – www.piotrmencina.pl

Sandra Osipiuk

Sandra Osipiuk

Magister fizjoterapii, ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny. Specjalizuje się w odbudowie posturalnej i reedukacji oddechowej. Absolwentka kursów Postural Restoration Institute.

Pracuje z dziećmi i dorosłymi z problemami oddechowymi i wadami postawy. Przez wiele lat związana z Kliniką Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego WUM. Mówca TEDxWarsaw 2018. Redaktor merytoryczny „Fizjoterapii Funkcjonalnej”. Autorka prac naukowych z zakresu fizjoterapii. Publikowała artykuły m.in. w „Medycynie Sportowej”, „Terapii”, „Pediatrii po Dyplomie” i „Alergologii Polskiej”. Szkoleniowiec Blackroll® Therapy.

adres e-mail – sandraosipiuk@gmail.com
strona internetowa – www.sofizjo.pl

Wiktor Morgulec

Wiktor Morgulec

Dyplomowany nauczyciel jogi wg metody B.K.S Iyengara z 19 letnim doświadczeniem. Prekursor jogi dla dzieci w szkole i przedszkolach Montessori w Warszawie.

Założyciel największego w Polsce portalu o jodze www.joga-joga.pl i szkoły Joga Żoliborz w Warszawie. Organizator wyjazdowych kursów jogi.

adres e-mail – kontakt@morgulec.com
numer telefonu – 666 923 999
strona internetowa – www.morgulec.com

Marta Letkiewicz-Ogniewska

Z wykształcenia i dawnych wyborów – prawnik. Z zamiłowania do rozwoju osobistego – twórca przestrzeni rozwoju i wsparcia „HOLY ETER”, Certyfikowany Instruktor Oddychania Metodą Butejki, a w najbliższym czasie Certyfikowany Trener Redukcji Stresu Mindfulness oraz absolwent Kursu Technik Terapii Tańcem i Analizy Labana.

Wiedz, że nie czytasz tych słów „przez przypadek”. Na potrzeby rozwoju swojego oraz innych stworzyłam przestrzeń pod nazwą „HOLY ETER”, do której już dziś serdecznie Cię zapraszam. Jeśli więc borykasz się ze stresem, przewlekłym zmęczeniem, bezsennością, niepokojem, atakami paniki, astmą, alergią, nadciśnieniem tętniczym, a Twoją wolą jest zapanowanie nad swoim umysłem, poprawa swojego stanu fizycznego oraz psychicznego – zapraszam Cię na: – kurs oddechu metodą Butejki, podczas którego wykorzystuję techniki mindfulness oraz inne formy relaksacji, – wspólne medytacje mindfulness, – zajęcia świadomego ruchu i pracy z ciałem. Nasze spotkania odbywają się w formie zajęć grupowych oraz indywidualnych, które w zależności od Twoich potrzeb i moich możliwości poprowadzę online bądź stacjonarnie. Kilka słów ode mnie i o mnie. Wielu ludzi uznałoby za szaleństwo pozostawienie za sobą dziesięciu lat przyswajania ogromu wiedzy oraz perspektyw na obfite w materię życie zawodowe. Ja jednak zawsze pragnęłam „czegoś więcej”. Czegoś, co nie tylko mnie, ale i ludziom wokół przyniesie korzyści. Przeszłam długą drogę od kobiety zapracowanej, zestresowanej, tkwiącej jedynie w umyśle – do kobiety pełnej akceptacji, spokoju, uważności i mocy sprawczej. Moim założeniem jest holistyczne podejście do człowieka jako istoty wielowymiarowej, na którą składa się aspekt fizyczny, umysłowy, ale także aspekt mistyczny, będący często poza naszą sferą postrzegania. Życie to ciągła zmiana i ewolucja, dlatego do każdej osoby podchodzę indywidualnie. Nie zamykam swojego działania w określonych z góry ramach, biorę pod uwagę aktualne potrzeby człowieka. Uznaję ciało oraz umysł za nierozerwalne i połączone ze sobą. Korzyści płynące z oddychania metodą Butejki, technik mindfulness oraz technik pracy z ciałem są szeroko udokumentowane, zbadane i potwierdzone przez osoby, które miały z nimi styczność. W celu zapoznania się ze szczegółami odsyłam Cię na stronę Butejko.pl, stronę Polskiego Instytutu Mindfulness oraz stronę Ośrodka Terapii Tańcem i Ruchem Iba. Jeśli Twój umysł potrzebuje potwierdzenia moich umiejętności, poniżej wskazuję listę kursów i technik, z którymi zapoznałam się do tej pory (dla chętnych okażę stosowne certyfikaty). 1. W terminie od 07.10.2020 do 25.11.2020 odbyłam Kurs MBSR Mindfulness Based Stress Reduction pod okiem certyfikowanego trenera P. Katarzyny Błachiewicz-Koryga 2. W terminie od 21.06.2021 do 09.08.2021 odbyłam Kurs MBLC Mindfulness Based Living Course pod okiem certyfikowanego trenera P. Doroty Piaseckiej 3. W terminie od 15.09.2021 do 10.11.2021 odbyłam Kurs Compassion CBLC pod okiem certyfikowanego trenera P. Doroty Piaseckiej 4. W marcu 2022 roku ukończyłam roczny Program Praktyki Formalnej organizowany przez Polski Instytut Mindfulness pod okiem P. Małgorzaty Jakubczak, P. Barbary Świderskiej oraz P. Bogny Gąsiorowskiej 5. Jestem w trakcie Kursu Technik Terapii Tańcem i Analizy Labana 6. Aplikuję do Studium Nauczycielskiego Polskiego Instytutu Mindfulness w celu uzyskania certyfikatu trenerskiego 7. Kto wie co dalej? 😊

adres e-mail – holy.eter@gmail.com
numer telefonu – 666 663 245
facebook/instagram – Holy Eter

Barbara Stabach

Terapeutka ruchowa, trenerka medyczna i certyfikowana terapeutka metody oddechowej Butejki.

W swoim warsztacie skupiam się głównie na terapii ruchowej nastawionej na usprawnianie oraz eliminowanie bólu a także na reedukacji oddechowej mającej na celu zmiany wzorca oddechowego, pracy z zaburzeniami układu oddechowego, regulacji układu nerwowego oraz poprawie jakości snu.


adres e-mail – barbara.stabach@gmail.com
strona intenretowa – www.barbara-stabach.pl
instagram – www.instagram.com/barbara_stabach/
linkedin – www.linkedin.com/in/barbara-stabach/

Przemysław Lewandowski

Instruktor jogi akademickiej, pasjonat oddechu i ludzkiego ciała. Właściciel szkoły OneYoga na warszawskim Wilanowie. Łączę praktykę jogi z ćwiczeniami oddechowymi, żeby dać ćwiczącym  odrobinę zatrzymania i wytchnienia w pędzącym świecie.

Razem z Gosią Stelmach-Lewandowską prowadzimy szkolenia z Jogopedii®, czyli włączenia ćwiczeń jogi i praktyk oddechowych w terapię dzieci, nie tylko z zaburzeniami mowy. Z zawodu kontroler finansowy. Ukończyłem studia ekonomiczne w Tilburgu (Holandia), SGH w Warszawie oraz Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.

adres e-mail – info@oneyoga.pl
numer telefonu – 500 691 863
strona internetowa – www.oneyoga.pl

Monika Howard

Jestem certyfikowaną instruktorką treningu oddechowego, przeszkoloną przez Buteyko Clinic International; jak również trenerką uważności, przeszkoloną przez Mindfulness Association Polska do nauczania kursów MBLC (Mindfulness Based Living Course).

Prowadzę 4-tygodniowe kursy zdrowego oddychania metodą Butejki. oraz 8-tygodniowe kursy życia opartego na uważności. Moją pasją jest również praca z ciałem. Prowadzę zajęcia Yin Jogi oraz leśne treningi uważności Shinrin Yoku.

adres e-mail – blogieogrody@gmail.com
strona internetowa – www.blogieogrody.com

Marlena Strzępka

Neurologopeda, oligofrenopedagog, terapeuta miofunkcjonalny. Absolwentka kierunku Neurologopedia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W swojej pracy wykorzystuje holistyczne podejście do pacjenta, a oddech stawia na pierwszym miejscu. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi. Pasjonatka mioterapii i holistycznego podejścia do nieprawidłowości występujących w obrębie kompleksu ustno–twarzowego. Interesuje się głównie prowadzeniem terapii logopedycznej w zespole logopeda-ortodonta-fizjoterapeuta. Systematycznie pogłębia swoje kwalifikacje zawodowe u najlepszych specjalistów. W wolnym czasie miłośniczka gór i jogi.

adres e-mail – marlenastrzepka@gmail.com
facebook – Holi-Logo Holistyczna Logopedia Marlena Strzępka
instagram – https://www.instagram.com/marlenastrzepka/
numer telefonu – 691 569 092
Holi-Logo Holistyczna Logopedia Marlena Strzępka – ul. Liwska 2 m. 58, Warszawa

Magdalena Modrzewska

Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na kierunku filologia polska ze specjalizacją zawodową logopedyczną, podyplomowe studia neurologopedyczne na Uniwersytecie Gdańskim, a także kurs nadający uprawnienia do diagnozy i terapii ręki oraz korekcji nieprawidłowego chwytu pisarskiego u dzieci w ramach Zintegrowanego treningu pisania SIhand.

W charakterze terapeuty pracuję 17 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w publicznych i niepublicznych placówkach oświatowych, fundacji oraz ośrodkach terapeutycznych. Stale doskonalę swoje umiejętności poprzez udział w kursach i szkoleniach.

Jestem zwolenniczką metod niedyrektywnych i holistycznego podejścia do problemów pacjenta. Interesuje mnie oddech i jego wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Z potrzeby samorozwoju, zaciekawiona ideą mindfulness, uczestniczę obecnie w kursie uważności.

adres e-mail – modrzewska.magda@gmail.com

Dariusz Michalski

Coach, facylitator, konsultant, certyfikowany instruktor oddychania metodą Butejki.
Akredytacja ICF na poziomie PCC.
Doświadczenie coachingowe: ok. 3000 godzin coachingu (zespołowego i indywidualnego).
Doświadczenie trenerskie: ok. 200 dni warsztatowych z obszaru przywództwa, kultury organizacyjnej, komunikacji i efektywności osobistej.

• Volvo Poland – Dyrektor Zarządzający: 2002-2006
• Seagram Poland – Dyrektor Marketingu a następnie Dyrektor Generalny: 1998 – 2002
• RJ Reynold Tobacco – Kierownik Sprzedaży/Brand Manager/Dyrektor Marketingu: 1991 – 1998


• Studia podyplomowe: Psychologia Biznesu – Akademia Leona Koźmińskiego 2012
• Szkoła Główna Handlowa – 1993

Prowadzi indywidualne procesy rozwojowe (w języku polskim i angielskim) dla wyższej kadry menedżerskiej. Osobiste doświadczenia zawodowe pozwalają mu szybko nawiązywać partnerskie relacje oparte o zaufanie i wzajemny szacunek. Jego wsparcie jest najbardziej przydatne gdy:
• menedżer doświadcza wysokiego poziomu stresu, mogącego wkrótce negatywnie wpłynąć na jakość jego pracy
• niezbędna jest poprawa relacji menedżera, czy to z zespołem czy ze współpracownikami poprzez udoskonalenie umiejętności interpersonalnych oraz obudzenie empatii i inteligencji społecznej
• menedżer o dyrektywnym stylu zarządzania chce zwiększyć swoją skuteczność poprzez rozwinięcie umiejętności motywowania oraz angażowania swoich podwładnych
• menedżer chce wzmocnić swoje przywództwo poprzez większą koncentrację na kwestiach strategicznych
• menedżer przechodzi przez okres zmian w swojej karierze związanych np. ze zmianą stanowiska, rozpoczęciem pracy w innej kulturze korporacyjnej, restrukturyzacją firmy, jej dynamiczną ekspansją albo też łączeniem z inną firmą


Allegro, Allianz, Astra Zeneca, Avon Operations Polska, BGK, Carrefour, Citibank, CMS, EDF, FM Logistic, GFT, Grene, Hitachi ABB, Kosmepol, Kramp, Leroy Merlin, L’Oreal, Lyreco, MBank, Medicover, Nivea, PKO BP, PZU, Real, Rigips, Roche, Royal Bank of Scotland, RWE, Sanitec, Santander, TVN Warner Bros. Discovery

adres e-mail – dmichalski@cultureshaping.pl
numer telefonu – 603 370 443
strona internetowa – dmichalski@cultureshaping.pl

Alicja Łukasiewicz

W najwspanialszym momencie życia, w radości z każdego dnia, w doświadczaniu Kobiecości, w drodze do SWOJEJ pełni…..

Odkryj Swoją Prawdziwą Kobiecość – Podróż do Głębi Ciała i Duszy

Jestem instruktorką metody “Uwolnij ciało” – specjalistycznego treningu mięśni dna miednicy, który pomaga kobietom odzyskać pełnię zdrowia i radość z seksualności. Moja edukacja to solidne fundamenty. Ukończenie Seksuologii praktycznej na SWPS, dało mi wiedzę i narzędzia do wsparcia Kobiet w kwestiach ich intymności, a także sferze związków i relacji. JaJko instruktorka metody oddechowej Butejki, wspieram kobiety w odkrywaniu potęgi prawidłowego oddechu dla ich zdrowia, spokoju i połączenia ze swoimi emocjami. W roli edukatorki seksualnej, stawiam na otwartość, świadomość i merytoryczną wiedzę. Dzielę się swoim doświadczeniem w lekkości i uważności na Kobiety. Natomiast Gimnastyka słowiańska to moje spojrzenie na łagodną aktywność fizyczną dla Kobiet, która łączy w sobie moc tradycji, harmonię ruchu i świadomy kontakt z ciałem. Praktykuję tantrę i tao, co pozwala mi przekazywać wiedzę o głębokiej transformacji energetycznej (ukończyłam wszystkie moduły treningu w szkole Tantra Woman). Obecnie kontynuuję naukę na Studium terapeuty ciała i technik behawioralnych, co pozwala mi jeszcze lepiej rozumieć związki między ciałem, psychiką i energetyką. Akademia Ustawień Systemowych Doroty Kraszewskiej – Skoczkowskiej poszerzyła moje umiejętności o pracę z rodziną i systemem klienta. Świadomie integruję wiedzę teoretyczną z praktyką, dbając o aspekt energetyczny pracy z ciałem.

W codziennej pracy wspieram kobiety w odkrywaniu ich wewnętrznej mocy, kobiecości i wrażliwości, co jest dla mnie ogromnym źródłem inspiracji i wzajemnego rozwoju.

Wierzę, że czucie ciała jest kluczem do zdrowia, samopoznania i pełnej akceptacji siebie – to nasz najcenniejszy zasób, a zarazem najpiękniejszy prezent, który możemy dać same sobie.

Jestem fanką SYNERGII i doświadczania na wszystkich poziomach.

Zapraszam Cię na drugą stronę lustra, gdzie zobaczysz swoje wnętrze, gdzie ujrzysz prawdziwą Kobietę, gdzie Twoja moc będzie wzrastać i kreować świat jakiego pragniesz. Będę zaszczycona jeśli będę mogła być Twoją towarzyszką w tej niekończącej się podróży do SIEBIE.

adres e-mail – alla.lukasiewicz@gmail.com
numer telefonu – 722 099 325
facebook – Alicja Łukasiewicz Słowianka po drugiej stronie lustra
instagram – alicjalukasiewicz9

Marta Tumiel - Hulewicz

Fizjoterapeutka, terapeutka manualna, specjalizuje się w rehabilitacji stomatologicznej, studentka osteopatii.

Pracowałam w różnych miastach Polski zdobywając doświadczenie pod okiem wspaniałych terapeutów. Od kilku lat prowadzę własną praktykę, stale poszerzając wachlarz umiejętności i technik pracy. Staram się znaleźć zależności przyczynowo- skutkowe dysfunkcji, aby móc trwale pomóc moim Pacjentom. Złożoność ludzkiego ciała nieustannie mnie zaskakuje ale i zachwyca. Wymaga ode mnie łączenia wielu “kropek”: zaburzeń w ciele zaczynając od układu żucia a na stopach kończąc, wychwycenia nieprawidłowych nawyków w ciągu dnia, ukrytych emocji czy niefunkcjonalnego wzorca oddychania.

adres e-mail – martatumiel@gmail.com
facebook – www.facebook.com/mtumielfizjo
instagram – www.instagram.com/fizjotumiel

Olga Saczywko

Trener oddechu, absolwentka psychologii i kulturoznawstwa, miłośniczka prostych rozwiązań, minimalizmu oraz przebywania w naturze.

Ukończyłam kurs oddechowy, aby pomagać innym osiągnąć harmonię i zdrowie poprzez świadome oddychanie. Jako absolwentka psychologii i kulturoznawstwa posiadam głębokie zrozumienie związków między umysłem, ciałem a kulturą.

Zamiłowanie do prostych rozwiązań i minimalizmu stanowi mój fundament podejścia do życia i oddechu. W dzisiejszym zgiełku i natłoku informacji warto wrócić do podstaw, skupiając się na tym, co istotne, czyli oddech. Uczę swoich podopiecznych, że właściwe oddychanie może być kluczem do redukcji stresu, poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego oraz osiągnięcia pełnej równowagi.

Przebywanie w naturze jest dla mnie częścią filozofii życiowej. Uwielbiam połączenie z naturo jako miejsca, gdzie można odnaleźć spokój i zrozumienie. Natura daje nam najlepsze lekcje w tym zakresie.

Prywatnie jestem mamą, co daje mi wrażliwość i empatię w pracy z innymi ludźmi.

Moim celem jest nie tylko nauczanie technik oddechowych, ale także inspiracja do prostszego i bardziej świadomego życia.

adres e-mail – olga.saczywko@gmail.com
instagram – olga.saczywko

Joanna Kowalska

Life & business coach, certyfikowana Instruktorka Slow Jogging i Nordic Walking, instruktorka Buteyko Clinic – absolwentka certyfikowanego kursu instruktorskiego metody Butejki u Patricka McKeown

 „Uśmiechaj się, oddychaj i idź powoli”, Thich Nhat Hanha

Z wykształcenia jestem ekonomistką, od wielu lat pracuję w korporacji. Szybkie tempo dzisiejszego świata, coraz to większy stres, skłonił mnie do poszukiwania różnych form radzenia sobie z nim, by zachować tak zwany „work life balance”. Kilka lat temu, w pewien styczniowy poranek, siedząc zmęczona w fotelu, po bardzo pracowitej końcówce roku, znalazłam informację o kursie na instruktora Slow Jogging. Niespecjalnie wierząc w noworoczne postanowienia, bo któż ich nie składał i któż ich nie łamał, pomyślałam jednak wtedy, że to nie może być przypadek. Nie zastanawiając się długo, kierowana impulsem i pewnością, że to będzie dobra decyzja, zapisałam się na dwustopniowy kurs. I tak, wydawałoby się od kaprysu noworocznego, Slow Jogging, czyli japońska metoda biegania w tempie niko niko – z uśmiechem na twarzy, na dobre zagościła w moim życiu.

A później przyszła chęć na więcej. Weszłam na swoją ścieżkę uważności bycia „tu i teraz”, praktykowania slow life i podejścia „mniej – znaczy więcej”. Slow Jogging stał się moją codzienną rutyną i kotwicą, dawką endorfin, prostym sposobem na pozbycie się stresu i darmową możliwością korzystania z otaczającej mnie przyrody. Naturalnie przyszedł też moment, gdy uwagę skierowałam na oddech. Statystycznie podczas swojego życia zaczerpniemy 670 milionów oddechów. 3,3 sekundy to czas, w jakim przeciętny człowiek robi jeden wdech i wydech. Imponujące liczby, pomyślałam. Ale chwilę później uświadomiłam sobie też, że tak naprawdę rzadko kiedy zwracamy uwagę na oddech, przyjmując, że on po prostu jest. Prowadząc treningi Slow Jogging wielokrotnie widzę biegaczy „walczących” o każdy oddech. A przecież mogłoby być inaczej. Jako instruktor oddychania metodą Butejki włączam elementy prawidłowego oddychania podczas prowadzonych przeze mnie sesji coachingowych. Łączę również techniki oddychania Butejki z umiarkowaną aktywnością fizyczną w prowadzonych przeze mnie treningach Slow Jogging czy Nordic Walking.

Uczę świadomego oddechu, pomagam moim klientom bezpiecznie złapać oddech, budować większą odporność na stres, pozbyć się napięć z ciała, uspokoić myśli i odzyskać spokój umysłu czy zwiększyć efektywność ich treningów.

Więc jeśli nie jest Ci obojętny oddech, chcesz zwiększyć jego świadomość, pragniesz odzyskać witalność i radość, zredukować objawy astmy, wdrożyć zmianę u siebie i swoich najbliższych, zastanawiasz się jak wdrożyć prawidłowe techniki oddychania w sporcie, który uprawiasz, a może po prostu jesteś ciekawy czym jest metoda oddychania wg Butejki, zachęcam Ciebie do kontaktu i umówienia się na spotkanie – na żywo bądź online.

numer telefonu – 606 206 703
adres e-mail – kowalska26@tlen.pl
instagram – @siedmiomilowe_buty
facebook – Slow jogging Joanna Kowalska

Małgorzata Poleska

Konsultant do spraw zdrowotnych wg nurtu psychobiologii, Totalnej Biologii, pracuje z ciałem, terapeuta metody Cichych Ustawień Rodzinnych Berta Hellingera, trener Radykalnego Wybaczania, Doradca żywieniowy oraz Certyfikowany Trener oddechu Butejki.

W pracy z klientem specjalizuje się zaburzeniami psychosomatycznymi, pracy z emocjami zablokowanymi w cele oraz problemów zdrowotnych, relacji, finansów i odkrywania potencjału własnych zasobów. Główną moją specjalizacją jest praca według Medycyny Germańskiej, która opiera się na definicji iż choroba jest dla nas sygnałem z ciała jaki konflikt należy uzdrowić/naprawić.

numer telefonu – 512 341 980
strona intrnetowa – www.crharmonia.pl

Wiktor Morgulec

Wiktor Morgulec

Dyplomowany nauczyciel jogi wg metody B.K.S Iyengara z 19 letnim doświadczeniem. Prekursor jogi dla dzieci w szkole i przedszkolach Montessori w Warszawie.

Założyciel największego w Polsce portalu o jodze www.joga-joga.pl i szkoły Joga Żoliborz w Warszawie. Organizator wyjazdowych kursów jogi.

adres e-mail – kontakt@morgulec.com
numer telefonu – 666 923 999
strona internetowa – www.morgulec.com

Justyna Połynka

Jestem trenerką oddechu z pełnym zapleczem wiedzy i umiejętności potrzebnymi do pomocy w poprawie zdrowia i samopoczucia. Ukończyłam kursy Butejko Clinic, co umożliwiło mi zdobycie specjalistycznej wiedzy dotyczącej oddychania i jego wpływu na organizm.

Moje podejście do zdrowia i dobrostanu jest holistyczne – wierzę w równowagę ciała, umysłu i duszy. W związku z tym, poszerzyłam swoją wiedzę także o terapię żywieniową oraz używam ziół i naturalnych metod, gdy jest to odpowiednie.

Mam również tytuł Terapeuty Żywieniowego i Fitoterapeuty, co pozwala mi zaoferować kompleksową opiekę nad każdym aspektem zdrowia klienta. Ponadto, moje zainteresowanie Tradycyjną Medycyną Chińską przynosi dużo wartościowych technik i praktyk do moich sesji.

Jestem dostępna zarówno osobiście w Warszawie, jak i online, co daje możliwość pracy z klientami z różnych stron kraju. Ponadto, moje doświadczenie pozwala mi również na pracę z dziećmi.

Jeśli chcesz poprawić swoje oddychanie, zwiększyć swoją energię i osiągnąć harmonię w swoim życiu, zapraszam. Oferuję Ci wsparcie i wiedzę, które pomogą Ci osiągnąć pełen potencjał zdrowia i dobrostanu.

adres e-mail – nawykowania.nawykow@gmail.com

Anna Dudzin

Pedagożka, pielęgniarka, terapeutka Integracja Sensorycznej, terapeutka w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (w trakcie certyfikacji), instruktorka funkcjonalnego oddychania metody prof. K. Buteyki.

Moim powołaniem jest pomaganie ludziom. Na człowieka i jego problemy patrzę całościowo. W pracy staram się wykorzystywać wiedzę i doświadczenie z zakresu medycyny, pedagogiki i psychologii.

Odkrycie znaczenia dobrze funkcjonującego oddechu ubogaca moją pracę z dziećmi z deficytami rozwojowymi, autyzmem, młodzieżą i dorosłymi borykającymi się z przewlekłym stresem, depresją, napadami paniki, bezsennością, bezdechami sennymi, chrapaniem, zespołem przewlekłego zmęczenia, trudnościami w uczeniu się, problemami z pamięcią, koncentracją uwagi oraz astmą.

numer telefonu – 515 137 035
adres e-mail – annadudzin@gmail.com
strona internetowa – centrum@logos.edu.pl

Eryk Libner

 Witam serdecznie! Mam na imię Eryk Libner i z radością pełnię rolę certyfikowanego instruktora oddechu metodą Butejki. Żyję i pracuję w Warszawie, oferując zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne sesje terapeutyczne. Oddech to dla mnie fundament kinezyterapii (kinesis – ruch, therapeia – leczenie), czyli leczenia ruchem, które doskonale harmonizuje z filozofią metody Butejki, podkreślającą kluczowe znaczenie optymalnego sposobu oddychania dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Moje edukacyjne korzenie tkwią w Turystyce & Rekreacji na Warszawskim AWF, gdzie zdobyłem tytuł specjalisty odnowy psychosomatycznej, za co serdecznie dziękuję Dr Agnieszce Bołdak. Obecnie studiuję fizjoterapię, co pozwala mi odkrywać ogromny potencjał metody Butejki w rehabilitacji kardiologicznej. Moje holistyczne podejście koncentruje się na optymalizacji technik oddechowych oraz na promowaniu ogólnego dobrostanu i zdrowia.

Jako surfer, nauczyłem się, że “balans to podstawa”. Z radością stwierdzam, że to dotyczy również naszego autonomicznego układu nerwowego (AUN). 

  • Na Mokotowie prowadzę grupowe i indywidualne warsztaty oddechowe oraz innowacyjne inhalacje wodorowe. 
  • W Jankach zapraszam na zajęcia w normobarii. 
  • Lubię łączyć oddech z ruchem i organizuję warsztaty oraz eventy wellness na terenie całej Polski.

Zachęcam wszystkich zainteresowanych – zarówno pacjentów, jak i innych instruktorów – do współpracy w uświadamianiu społeczeństwu, jak wielkie znaczenie dla naszego życia ma świadome oddychanie. Razem możemy zdziałać wiele dobrego!

numer telefonu – 693 058 339
adres e-mail – eryklibners@gmail.com
strona internetowa – https://www.facebook.com/eryk.libner/
facebook – https://osrodeksukces.pl/

Marta Orlecka

Managerka, coachka, instruktorka oddechu, trenerka żywienia. Założycielka organizacji pozarządowej „w sieci offline”, której celem jest poprawa odporności psychicznej kobiet. Współautorka wyjątkowej publikacji „Notatnik. Odporność psychiczna”, objętej patronatem między innymi przez EmpikGo oraz magazyn Charaktery. Prowadzi warsztaty i procesy rozwojowe o dobrostanie, odporności psychicznej oraz inteligencji emocjonalnej, zarówno dla dużych organizacji, jak i grup indywidualnych. Propaguje ideę: jak #ŻyćNaCałyEtat, czyli jak tworzyć życie pełne, przynoszące satysfakcję, spełnienie, lekkość, radość, komfort, życie niewyczerpujące, niepowodujące przewlekłego stresu, ani wypalenia w żadnym z jego obszarów.

W ramach „w sieci offline” tworzy: podcast #kwadransNAdobrostan, dostępny na Spotify, kanały na Facebooku i Instagramie @wsiecioffline oraz stronę internetową www.wsiecioffline.pl.
adres e-mail – orlecka.marta@gmail.com
instagram – @marta_orlecka (#ŻycieNaCałyEtat – coaching & mentoring)

Zielonka

Karolina Ślązak

Pedagog specjalny, logopeda, terapeuta miofunkcjonalny, terapeuta Integracji Sensorycznej i instruktor metody oddechowej Butejki.

Mieszkam w Zielonce od siódmego roku życia. To moje miejsce na ziemi, tu mam rodzinę, przyjaciół, tu się rozwijam i spełniam swoje marzenia. Od ponad dwudziestu lat pracuję z dziećmi. Jestem zwolenniczką holistycznego podejścia do małego człowieka ale także jego rodziny. Jako instruktor oddechu pracuję i z dziećmi i z dorosłymi, którzy pragną poprawić swoje zdrowie, jakość życia i być wzorem dla swoich dzieci i wnuków. Zapraszam Cię do kontaktu:)

adres e-mail – terapeutakarolinaslazak@gmail.com
numer telefonu – 888 871 270
facebook – Karolina Ślązak

Wioletta Anna Kusińska

Z wykształcenia mechatronik, z pasji i przekonania – certyfikowany instruktor metody Butejki.

Na szkolenie instruktorskie metody Butejki trafiłam tuż przed wyznaczonym terminem operacji nosa mojej córki. Dwa miesiące wcześniej okazało się, że jej nos jest prawie zupełnie zablokowany przez masywnie skrzywioną przegrodę, wskutek czego nie jest u niej możliwe oddychanie tą drogą. Z uwagi na stopień zaawansowania problemu, zapadła decyzja o pilnej operacji. Osłupiałam, gdy lekarz laryngolog wymieniał problemy, jego zdaniem dotyczące mojego dziecka tj.: bardzo częste choroby dróg oddechowych (także z dusznościami), problemy z koncentracją, pamięcią, przewlekłe zmęczenie, zaburzony sen, trudności z porannym wstawaniem, zaburzenia integracji sensorycznej, alergie itd. – zupełnie jakby doktor znał moje dziecko od lat. Jako uzasadnienie tych podejrzeń usłyszałam, że nie doceniamy funkcji nosa, że z powodu utrwalonego oddychania ustami córka jest przewlekle niedotleniona.

Na szkoleniu instruktorskim metody Butejki (o której wcześniej czytałam) potrzebowałam bardzo dokładnie zgłębić fizjologię oddychania oraz naprawdę zrozumieć przeznaczenie nosa. Wiedza, którą zyskałam wówczas, stała się dla mnie odkryciem życia. Dzięki nowej wiedzy i umiejętnościom, mogę rzeczywiście pomóc mojemu dziecku (powrót do oddychania przez nos, naprawienie choć w części skutków przewlekłego głodu tlenowego). Przy okazji, ćwiczenia metody Butejki pomogły i mnie pozbyć się problemów zdrowotnych, z którymi już nauczyłam się żyć. Teraz jestem do Twojej dyspozycji – zapraszam na sesje indywidualne (stacjonarnie oraz online) oraz warsztaty w małych grupach.

Moją ofertę kieruję do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy za sprawą funkcjonalnego oddychania chcą poprawić swoje zdrowie i jakość życia. Szczególnie w przypadku zmagania się z takimi problemami jak: nawykowe oddychanie przez usta, problemy ze snem (bezsenność, chrapanie, bezdechy), nawracające choroby dróg oddechowych, astma, Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc, stany lękowe, ataki paniki, katar sienny, alergie, zespół przewlekłego zmęczenia oraz trudności w uczeniu się, problemy z koncentracją, uwagą, pamięcią.

adres – Linia Zdrowia – Gabinet Pomocy Psychologicznej i Terapeutycznej, ul. Wrzosowa 66, 05-220 Zielonka / k. Warszawy
numer telefonu – 503 527 656, 791 329 415
adres e-mail – gabinet@linia-zdrowia.pl
strona internetowa – https://linia-zdrowia.pl
Twoje zamówienie
Nie masz żadnych zamówień.

Zapraszamy do zakupów :)