Butejko.pl - Magnez- naturalny środek rozszerzający oskrzela

Magnez- naturalny środek rozszerzający oskrzela

Naukowcy już około 1950 roku odkryli, że magnez jest naturalnym środkiem, który rozszerza oskrzela i drogi oddechowe oraz  rozluźnia mięśnie gładkie, nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych. Jego niedobór może przyczynić się do problemów oddechowych, nadmiernej pobudliwości nerwowo-mięśniowej, rozdrażnienia i stanów lękowych.

Większość ludzi w krajach rozwiniętych cierpi obecnie na niedobór magnezu. Przyczyn jest kilka: dieta składająca się głównie z przetworzonych produktów, wyjałowienie gleby przez  stosowanie zbyt wielu nawozów i środków ochrony roślin oraz hiperwentylacja. Niedobór magnezu jest prawie zawsze obecny u osób, które oddychają objętością powietrza większą niż 5 litrów na minutę.

Magnez znacznie poprawia wydolność oddechową. Przeprowadzone badanie Nottigham udowodniło związek między zażywaniem magnezu a wyższymi odczytami szczytowego przepływu wydechowego oraz zmniejszoną reaktywnością dróg
oddechowych w czasie prób prowokacyjnych z metacholiną. Obecnie w leczeniu ataków astmy w wielu klinikach w Stanach używa się dożylnego siarczanu magnezu.

Najlepszy sposobem suplementacji magnezem jest stosowanie oliwki magnezowej, którą można samemu przygotować w domu. Wciera się ją w skórę tuz przed pójściem spać, co zapewnia lepszy sen. Skóra jest organem o największej powierzchni i pozwala na praktycznie bezstratne wchłanianie magnezu.

Oto przepis:
100 gram chlorku magnezu
100 /200 ml destylowanej wody (zaczynamy od niskiego stężenia- 200 ml wody, a gdy skóra się przyzwyczai zwiększamy stężenie, używając tylko 100 ml wody)
pojemnik do podgrzania (np.mały garnek)
dobrze umyty dozownik typu spray

Chlorek magnezu wsypujemy do miseczki, zalewamy podgrzaną wodą destylowaną, mieszamy słomką lub drewnianą łyżeczką, aż sól się rozpuści, studzimy i przelewamy do dobrze umytego dozownika typu spray. Otrzymany płyn ma konsystencję oliwy, a rozsmarowany na skórze daje tłustawy poślizg jak po dziecięcej oliwce- stąd nazwa oliwa magnezowa.

UWAGA! Osobom z chorą tarczycą zaleca się do stosowania siarczanu magnezu czyli tzw, soli emskich, które nie zawierają niewskazanych  w tym przypadku jonów chloru,bromu czy fluoru.
Oliwki magnezowej nie należy stosować na podrażnionej skórze oraz u małych dzieci.

Zastosowanie:

1) mgiełka do masażu

Spryskujemy mgiełką całe ciało, omijając newralgiczne miejsca takie jak: twarz, narządy płciowe, sutki, miejsca uszkodzone, a następnie  wcieramy ją w skórę. Zabieg najlepiej wykonywać tuż przed pójściem spać, co zapewni nam spokojny  sen. Skóra jest organem o największej powierzchni i pozwala na praktycznie bezstratne wchłanianie magnezu.

2) dezodorant (silniejsze stężenie oliwki, stosunek wody do chlorku magnezu 1-1)

Należy wykonać 2-3 psiknięcia pod każdą pachę i delikatnie wmasować preparat w skórę. Chlorek magnezu ma silne działanie antybakteryjne i utrzymuje świeżość przez cały dzień  nie dopuszczając do rozwoju bakterii odpowiedzialnych za przykre zapachy. Nie zatyka przy tym gruczołów potowych.

3) środek na obolałe mięśnie, stawy, kości oraz na stłuczenia i obrzęki

Spryskujemy obolałe miejsca i delikatnie je masujemy. Pomocne na zakwasy po treningu

Źródło:

http://buteykoclinic.com
http://www.akademiawitalnosci.pl/jak-tanio-i-skutecznie-uzupelnic-w-organizmie-magnez-robiac-z-niego-dezodorant-za-2-zl/

Podaj dalej:

Chcesz poprawić swój oddech?

Popraw oddech, a poprawisz zdrowie.

Warto przeczytać:

Butejko.pl - Magnez- naturalny środek rozszerzający oskrzela
Twoje zamówienie
Nie masz żadnych zamówień.

Zapraszamy do zakupów :)