Metoda Butejki pomaga wyleczyć chrapanie – naturalnie

Dziesiątki tysięcy osób na całym świecie w ciągu ostatnich 50 lat stosowały Metodę Butejki na różne dolegliwości w tym na poprawę snu, bezdech senny, bezsenność. Metoda Butejki pomaga również wyleczyć chrapanie, gdyż główną przyczyną chrapania jest zbyt duża  objętość oddechowa, czyli nadmierne oddychanie (hiperwentylacja).

P. McKeown w książce “Zamknij usta” pisze:

“Chrapanie może być dwojakiego rodzaju. Prostszą formą jest ciężkie oddychanie przez usta, co powoduje drgania podniebienia miękkiego. Drugą formą jest ciężki oddech przez nos, który powoduje turbulencje w obrębie nosogardła i części ustnej gardła, a tym samym ogranicza przepływ oddechu.

Przypatrz się i wsłuchaj w oddech głośno chrapiącej osoby – jest bardzo ciężki! (…)

By wyeliminować bezsenność, chrapanie, bezdech senny i zapewnić sobie spokojny, głęboki sen z cichszym oddechem i lepszą energią po przebudzeniu zastosuj następujące rozwiązania:

1) Podnieś swoją pauzę kontrolną ( tutaj dowiesz się jak to zrobić)

2) Zmniejsz oddychanie za pomocą znośnego niedoboru powietrza na piętnaście minut przed snem. Zapewni to długi i głęboki sen.

3) Nie jedz na 2 godziny przed snem, ponieważ jedzenie zwiększa oddychanie.

4) Chłodna sypialnia jest najlepsza (ale nie zimna). Lepiej nie mieć centralnego ogrzewania w sypialni, a kołdra i pościel nie powinny być zbyt ciepłe. Wysokie temperatury zwiększają oddychanie. Ponadto wywietrzona sypialnia jest najlepsza.

5) Nie śpij na plecach. Zamiast tego śpij na lewym boku lub na brzuchu. Spanie na plecach to zdecydowanie najgorsza pozycja, ponieważ nie ogranicza ono oddychania. Lewa strona jest najbardziej korzystna, ponieważ oddychasz wówczas mniej.

6) Upewnij się, że masz zamknięte usta w nocy.”

Na rynku istnieją też bardziej kłopotliwe i droższe rozwiązania, jak na przykład opaska na chrapanie, która utrzymuje usta zamknięte lub opaski na rękę, które wysyłają impuls elektryczny do śpiącej osoby, by skłonić ją do zmiany pozycji z leżenia na plecach do położenia się na boku. Ograniczenie sposobu oddychania poprzez praktykę Metody Butejki jest najtrwalszym i najlepszym sposobem na trwałe i bezpieczne pozbycie się chrapania (a przy okazji innych dolegliwości wynikających z nadmiernego oddychania).

Podaj dalej:

Chcesz poprawić swój oddech?

Popraw oddech, a poprawisz zdrowie.

Warto przeczytać:

Twoje zamówienie
Nie masz żadnych zamówień.

Zapraszamy do zakupów :)