anna ryczek trener oddechuAnna Ryczek – magister psychologii, nauczycielka jogi, instruktorka metody Butejki. Już w czasie studiów zainteresowała się świadomą pracą z umysłem oraz medytacją (m.in. vipassaną). W 2012 roku ukończyła kurs instruktorski jogi, a rok później poznała prace doktora Butejko, które stanowią pomost pomiędzy tradycyjną jogą a naukowym podejściem do zdrowego oddychania. Zafascynowana tą terapią oddechową i jej wynikami uzyskała dyplom instruktora metody Butejki w International Buteyko Clinic. Jest tłumaczką i wydawcą książek na temat metody Butejki w Polsce pt. „Zamknij usta”, „Spokojny oddech, spokojny umysł” oraz “Kto ma nosa do zdrowia” P. McKeown. Członek BPI- Buteyko Professionals International. Wpółorganizatorka kursów instruktorskich metody Butejki oraz Tlenowej przewagi (Oxygen Advantage).Współpracuje z portalem joga-joga.pl oraz magazynami: Fizjoterapia funkcjonalna i Yoga&Ayurveda.

yoga trening oddechu  fizjo trening oddechu

 

 

Anna zajmuje się również aerial jogą (założycielka Let’s Flyoga Academy), mindfulness i thai yoga massage. Prowadzi zajęcia i warsztaty w wielu krajach, między innymi w Polsce, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii i Kambodży.

Zaprasza na grupowe i indywidualne treningi oddechowe, które łączą w sobie metodę Butejki z praktyką uważności i świadomą relaksacją ciała i zmianą. Mając za sobą kilkuletnie doświadczenie w metodzie Butejki, widzi jak praca z oddechem, ciałem i umysłem pozwala jej klientom odkrywać niewyczerpany potencjał zdrowia i energii.

Początek

“Życie to ciąg niezwykłych zdarzeń, które nas prowadzą. Przez wiele lat mieszkałam w Galway na zachodnim wybrzeżu Irlandii, gdzie postanowiłam zrobić kurs instrukorski jogi. Jednym z moich nauczycieli był Simon Borg-Olivier, australijski fizjoterapeuta i twórca Synergy Yoga. Simon jako pierwszy nauczył mnie podstaw metody Butejki, stsoująć jej zasady podczas lekcji pranajamy (ćwiczeń oddechowych w jodzie). Jego nauki skłoniły mnie do całkowitej zmiany spojrzenia na oddech oraz do dalszych poszukiwań. Z niedowierzaniem odkryłam, że w Galway mieszka czołowy nauczyciel metody Butejki – Patrick McKeown. Już na pierwszych zajęciach oddechowych u Patricka poczułam rozluźnienie i ciepło w brzuchu i dłoniach, co jest oznaką rozszerzenia naczyń krwionośnych i lepszego dotlenienia ciała. To było to, brakujące ogniwo w moim doświadczeniu oddechu. Wówczas jeszcze nikt nie słyszał o tej metodzie w Polsce, więc postanowiłam przetłumaczyć książki Patricka i propagować tę efektywną i prostą metodę powrotu do zdrowia w naszym kraju.” 

Anna Ryczek - Buteyko Breathing Therapy Diplomabuteyko-professionals-international-anna-ryczek