butejko-prawidlowe-oddychanie-jest-najlepsza-droga-do-zdrowia

Prawidłowe oddychanie – drogą do zdrowia

Michał Tombak w książce “Jak żyć długo i zdrowo” poświęca cały rozdział zagadnieniu oddychania. “Znaczenie gimnastyki oddechowej polega na tym, że zmieniając zwyczajowy sposób oddychania, gromadzimy w organizmie dwutlenek węgla, który jest niezbędny do wymiany komórkowej.

(…) Jeśli oddychamy powoli, a jeszcze dodatkowo zatrzymujemy oddech, to we krwi poprawia się wymiana gazowa i gromadzi się niezbędny do procesów wymiany komórkowej dwutlenek węgla. Właśnie na tym polega sekret zdrowia i długich lat życia.”

Według Tombaka zdrowy oddech przyczynia się do:

1) spowolnienia procesów starzenia się

Racjonalne odżywianie może przedłużyć życie o 10-20 lat, natomiast prawidłowy oddech o 30-40 lat, co widać na przykładzie Chińczyków, którzy nawet w podeszłym wieku są sprawni fizycznie. Sekretem ich zdrowia jest codzienne wykonywanie ćwiczeń oddechowych.

2) zrzucenia zbędnych kilogramów

Świadome wstrzymanie oddechu zwiększa harmonijne rozprowadzenie energii po całym ciele, poprawia pracę gruczołów wydzielania dokrewnego, reguluje rytm serca i poprawia metabolizm,dzięki czemu zmniejsza się łaknienie a ciało przy mniejszej ilości pokarmu jest lepiej odżywione.

3) wolności od chorób układu oddechowego (kataru, przeziębień), układu pokarmowego i nerwowego

Odpowiedni poziom dwutlenku węgla zwiększa odporność naszego organizmu i zmniejsza pobudliwość komórek mózgowych. Dodatkowo oddychanie przez nos filtruje powietrze, które wdychamy i zatrzymuje 3/4 bakterii z powietrza.

“Oddychanie to podstawa życia. Nasze życie rozpoczyna się od krzyku, czyli od pierwszego wdechu, a kończy ostatnim wydechem. Między narodzinami i śmiercią rozpościera się życie, które całkowicie zależy od oddychania.Od umiejętności prawidłowego oddychania zależy, jak przeżyją Państwo całe swoje życie- nie chorując czy nieustannie walcząc z chorobami.”

Właśnie takiego oddychania naucza metoda Butejki. Dowiedz się jak poprawnie oddychać. 

Podaj dalej:

Chcesz poprawić swój oddech?

Popraw oddech, a poprawisz zdrowie.

Warto przeczytać:

Twoje zamówienie
Nie masz żadnych zamówień.

Zapraszamy do zakupów :)