terapeutyczny oddech_breathing cure_butejko_pl1

Terapeutyczny oddech – Breathing cure

Książka „Breathing Cure” Patricka Mckeown wreszcie po polsku do kupienia w naszym sklepie. Inspirująca pozycja, która omawia między innymi to jak oddychanie przez nos stanowi podstawę do osiągnięcia zdrowych wzorców oddechowych, uzyskania kontroli nad autonomicznym układem nerwowym i poprawy oddychania przeponowego. Patrick  w interesujący i merytoryczny sposób wyjaśnia wpływ oddechu na każdy aspekt życia, między innymi:

  • sen
  • trawienie
  • ruch
  • zdrowie psychiczne
  • choroby i regenerację

Autor powołuje się na najważniejsze badania i doniesienia naukowe, by pomóc w doborze odpowiedniej terapii oddechowej. Wszystko oparte jest na solidnej bazie naukowej, dlatego w oryginalnej pozycji znajdowało się 80 stron przypisów. By nie obciążać czytelnika dodatkowymi stronami (książka sama w somie ma prawie 400 stron) przypisy zostały umieszczone na dedykowanej stronie internetowej:

https://butejko.pl/terapeutyczny-oddech-przypisy/

Dzięki tej wyczerpującej pozycji zrozumiesz czym jest hiperwentylacja, dlaczego warto zwiększać tolerancje na dwutlenek węgla oraz jak prawidłowo oddychać przeponą, jakie korzyści daje praca z oddechem oraz jak znaczący wpływ ma oddech na nasz stan psychiczny.

Żyjemy szybko, niezdrowo i nerwowo – tę tezę potwierdzają najróżniejsze badania. Czy jednak oddech może mieć związek z najczęstszymi chorobami naszej cywilizacji takimi jak otyłość, depresja, choroby serca? Okazuje się, że tak. Poprzez praktykę funkcjonalnego oddychania można zwiększyć wrażliwość baroreceptorów (receptorów ciśnienia w głównych naczyniach krwionośnych), dzięki czemu ciśnienie zaczyna regulować się w stronę normy. Depresja z kolei może być powiązana z kiepskiej jakości snem oraz bezdechami sennymi, dlatego warto wziąć pod uwagę jak oddycha w nocy osoba, która ma stale obniżony nastrój.

W dalszej części autor bestsellerowych książek przedstawia praktyki redukujące stres, zmniejszające poziom hormonów stresu oraz relaksujące ciało i umysł. Znajdziemy tu również wiele opisów potencjalnie negatywnego wpływu stresu na zdrowie, stany zapalne, choroby układu krążenia, a nawet długość twojego życia.

Terapeutyczny oddech to prawdopodobnie jedna z najlepszych inwestycji we własne zdrowie i wspaniale samopoczucie. Posłuchaj co o książce i oddechu mówi sam autor na spotkaniu autorskim.

Podaj dalej:

Chcesz poprawić swój oddech?

Popraw oddech, a poprawisz zdrowie.

Warto przeczytać:

Twoje zamówienie
Nie masz żadnych zamówień.

Zapraszamy do zakupów :)