Dowiedz się jak zatrzymać astmę i świszczący oddech.
Przygotowałam dla Ciebie specjalny Test oddechowy – dedykowany astmatykom, który pozwoli Ci sprawdzić jego jakość.
Dodatkowo otrzymasz interpretację swojego wyniku.
Dołącz o kursu, który pomoże Ci żyć przy astmie.
Nauczysz się jak ją opanować, jak odblokować nos, zatrzymać świszczący oddech i ciągłe kasłanie,
a przy tym poprawić sen i podnieść poziom energii na co dzień.
Kurs Butejko na astmę i problemy oddechowe to:
Nie! Leki są ważne, ale chcę pokazać Ci inne sposoby, które pomogą Ci:
⏸️
👄
😴
😮💨
⚗️
🫁
Jedyny taki na rynku dedykowany kurs dla astmatyków.
Metoda Butejki jest potwierdzona 20 badania klinicznymi w obszarze astmy:
Butejko w leczeniu astmy
Poniżej opisane są wyniki badań na temat skuteczności technik oddechowych metody Butejki (Buteyko Breathing Techniques) w leczeniu astmy, wliczając w to badanie z udziałem Patricka McKeown przy współpracy ze szpitalem w Limerick (Irlandia). Wszystkie poniższe badania wykazały znaczącą poprawę w kontrolowaniu astmy po zastosowaniu metody Butejki, m.in. w przeciągu 12-24 tygodni zmniejszenie o 70% potrzeby stosowania leków doraźnych i o 50% potrzeby stosowania sterydów.
Światowa Inicjatywa Zwalczania Astmy (the Global Initiative for Asthma – GINA) – organizacja zrzeszająca ekspertów zajmujących się leczeniem tego schorzenia napisała w swoich wytycznych, iż: techniki oddechowe metody Butejki i metody Papworth mogą być pożytecznym dodatkiem do farmakologicznego leczenia astmy oraz przyznała tym metodom w 2014 roku stopień A w zakresie wiarygodności metodologii. Jest to najwyższa ocena danej metody leczenia nadawana przez organizację GINA.
1. Rola technik oddechowych metody Butejki w leczeniu nieżytu nosa u astmatyków
O. Adeola, J. Oosthuiven, J. Fenton [w:] Clinical Otolaryngology, 04.2013, 38(2); 190-191.
Współpracując ze szpitalem w Limerick (Irlandia) P. McKeown był instruktorem w badaniu klinicznym na temat skuteczności stosowania metody Butejki w leczeniu nieżytu nosa w astmie. Wyniki badania wykazały 70% zmniejszenie objawów takich jak: chrapanie, zanik węchu, niedrożność nosa i trudności w oddychaniu przez nos.
2. Wpływ technik oddechowych Butejki na pacjentów z astmą oskrzelową.
Z. Hassan, N. Riad, F. Ahmed [w:] Egyptian Journal of Chest Diseases and Tuberculosis, t. 61, nr 4, 10.2012, str. 235-241.
W badaniu została wykorzystana książka „Zamknij usta” jako podręcznik dla grupy stosującej metodę Butejki. W podsumowaniu badań napisano: Mimo iż żadne badanie nie wykazało, dlaczego metoda Butejki jest tak skuteczna w kontrolowaniu astmy, to jeśli jakikolwiek lek mógłby osiągnąć podobne rezultaty, z dużym prawdopodobieństwem byłby on szeroko wykorzystany w kontroli astmy.
3. Techniki oddechowe Butejki zmniejszają w przypadku astmy hipokapnię i duszności wywołane hiperwentylacją w czasie ćwiczeń
Z. Austin, C. Brown, T. Watson, I. Chakravorty, [w:] Rehabilitaion, 2009, Szkoła fizjoterapii, Hertfordshire, Hatfield, Herts, Wielka Brytania.
Nasze badanie udowodniło hipotetyczną fizjologię technik oddechowych Butejki, zmniejszających hipokapnię i duszności wywołane hiperwentylacją po intensywnych ćwiczeniach. Poprzez nauczenie pacjentów jak redukować hyperpnea (częstotliwość i głębokość oddychania) techniki oddechowe Butejki mogą zmniejszać objawy astmy i poprawić jej kontrolę oraz zwiększyć tolerancję na ćwiczenia fizyczne.
4. Zrandomizowane badanie metody Butejki jako dodatku do konwencjonalnego leczenia astmy
R. Cowie, D. Conley, M. Underwood, P. Reader [w:] Respiratory Medicine, 05.2008; 102(5): 726-32.
Na badaniu po 6 miesiącach grupa Butejki wykazała:
Byłem zdziwiony i jednocześnie usatysfakcjonowany tymi doskonałymi wynikami. Są po prostu świetne…75% kontrola jest jedną z najwyższych jakie otrzymano w jakimkolwiek badaniu astmy. Dużym atutem jest brak skutków ubocznych. Jest to bardzo bezpieczna metoda. Techniki Butejki z pewnością okażą się ważnym dodatkiem do leczenia.
Dr Robert Cowie, pulmonolog ze szpitala Foothills i szef zespołu badawczego
5. Zrandomizowane badanie z podwójną ślepą próbą dotyczące różnych technik oddechowych w leczeniu astmy
Slader et al [w:] Thorax, 08. 2006; 61(8):651-656
W 28 tygodniu grupa stosująca metodą Butejki osiągnęła:
6. Technika oddechowa Butejki a astma u dzieci
McHugh et al [w:] The New Zealand Medical Journal, 05.2006, 119 (1234)
W ciągu 3 miesięcy grupa stosująca metodę Butejko osiągnęła:
7. Technika oddechowa Butejki w astmie: skuteczna interwencja
McHugh et al [w:] The New Zealand Medical Journal, 12.2003, 116(1187)
Po 6 miesiącach stosowania metody Butejki grupa osiągnęła:
W podsumowaniu badania napisano: Technika oddechowa Butejki (BBT – Buteyko Breathing Technique) jest bezpiecznym i skutecznym sposobem kontroli astmy. BBT ma kliniczne i potencjalne farmaceutyczno–ekonomiczne korzyści, przez co zasługuje na dalsze badania.
8. Badanie techniki oddechowej Butejki (BBT – Buteyko Breathing Technique) w leczeniue astmy, nauczanej poprzez nagrania video
Opat et al [w:] Journal Astma, 2000, 37(7): 557-64.
Nasze wyniki wskazują na znaczną poprawę jakości życia wśród osób przypisanych do grupy BBT w porównaniu z grupą kontrolną (p=0,043), jak również znaczną redukcję przyjmowania wziewnego leku rozszerzającego oskrzela (p=0,008).
9. Techniki oddychania Butejki w astmie: losowo wybrana próba kontrolna
S.Bowler, A. Green, C.Mitchell [w:] Journal Australia, 1998, 169: 575-578
Po 3 miesiącach grupa stosująca metodę Butejki osiągnęła:
10. Skuteczność metody Butejki w astmie u dzieci
Karla M.P.P. Mendonca, Diana A. Freitas, Thalita M.F. Macedo, Ada C.J.S. Silva, Cleia T. Amaral, Thayla A. Santino, Patrick McKeown. American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine 2017;195:A2203
Wyniki badań nad metodą Butejki wykazały, że jest jest ona skuteczna jeśli chodzi o wydolność płuc i parametry astmy. Zarówno edukacja na temat astmy jak i metoda Butejki poprawiły jakość życia badanych dzieci.
11. Astma a oddychanie ustami u dzieci
Karla M.P.P. Mendonca , Thalita M.F. Macedo , Diana A. Freitas , Ada C.J.S. Silva , Cleia T. Amaral , Thayla A. Santino , Patrick McKeown. American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine 2017;195:A2204
Celem badania było określenie skuteczności metody Butejki u astmatycznych dzieci, które oddychają przez usta. Wyniki badania potwierdziły skuteczność metody Butejki pod względem: zmniejszenia zaburzeń oddychania związanych ze snem, poprawy wydolności płuc i mniejszej liczby nieobecności w szkole.
12. Skuteczność metody Butejki w poprawie fizjologicznych parametrów oddechowych u pacjentów z astmą oskrzelową
Huidrom K. et al, 2016, International Journal of Recent Scientific Research, Vol. 7, Issue 5, pp. 11328-11331.
Metoda Butejki w znacznym stopniu poprawiła paramenty oddechowe u pacjentów z astmą oskrzelową.
13. Porównanie skuteczności oddychania przez lekko rozchylone usta i metody Butejki w zmniejszaniu objawów astmy wysiłkowej u dzieci
Chavda MV and Shah HM. (2016) International Journal of Current Research, Vol. 8, Issue 07, pp. 35058-35064.
Badani przez tydzień stosowali zarówno oddychanie przez lekko uchylone usta oraz metodę Butejki wraz z technikami relaksacyjnymi i ćwiczeniami na mobilizującymi klatkę piersiową. W obu grupach zauważono zmniejszenie objawów astmy wysiłkowej, jednak w przypadku grupy Butejki poprawa była wyraźniejsza.
14. Porównanie efektów metody Butejki i technik pranajamy pod względem jakości życia u pacjentów z astmą – zrandomizowane badanie
Sahoo Rc, Adhikari P, Clin Rehabil. 2013 Feb;27(2):133-41. doi: 10.1177/0269215512450521. Epub 2012 Jul 26.
Zostały utworzone trzy zbliżone do siebie grupy pacjentów. Grupa Butejki wykazała większe postępy (przedział ufności 95%) w wynikach kwestionariusza badającego wpływ astmy na jakość życia w porównaniu z grupą stosującą pranajamę (0.47 (-0.008-0.95), P = 0.056) oraz grupą kontrolną. Porównując grupę stosującą pranajamę z grupą kontrolną ta pierwsza wykazała znaczne postępy (0.50 (0.01-0.98), P = 0.042) w wynikach kwestionariusza badającego wpływ astmy na jakość życią.
15. Przegląd skuteczności treningu oddechowe w kontroli astmy
Burgess J, Ekanayake B, Lowe A, Dunt D, Thien F C Dharmage S, Expert Review Respiratory Medicine 2011;5(6)
Techniki metody Butejki wykazały redukcję w ilości stosowanych przez pacjentów leków, poprawę w ogólnej jakości życia (AQOL) oraz zmniejszenie subiektywnie doświadczanych objawów astmy. Jednakże technika Butejki nie wykazała znaczącej poprawy pod względem zmiany wydolności płuc. Możliwe jest tu takie wyjaśnienie, iż głębokie oddechy wymagane przy pomiarze wydolności płuc powodowały skurcz oskrzeli i osłabiały korzystne efekty metody Butejki.
16. Efekty ćwiczeń oddechowych (metody Butejki i pranajamy) na astmę – zrandomizowane badanie
Cooper S. et al (2003) Thorax, Vol. 58, No. 8, pp. 649-659.
Metoda Butejki zmniejsza objawy i stosowanie leków rozszerzających oskrzela, jednak nie wydaje się wpływać na reaktywność oskrzeli czy wydolność płuc u pacjentów z astmą.
17. Czy ćwiczenia oddechowe pomagają dorosłym z astmą?
Thayla A Santino, Gabriela Ss Chaves, Diana A Freitas, Guilherme Af Fregonezi, Karla Mpp Mendonça
Podsumowanie przeglądu badań naukowych:
Naukowcy przeanalizowali 22 badania, w których wzięło udział łącznie 2880 dorosłych z astmą. Badania sprawdzały skuteczność różnych rodzajów ćwiczeń oddechowych, takich jak:
Najważniejsze wyniki:
Wnioski końcowe:
Zobacz co o współpracy ze mną mówią inni:
Moja przygoda z oddechem zaczęła się od sekcji karate, w której trenuję. W tej dyscyplinie wykorzystuje się oddech oraz odpowiednie kierowanie umysłem, co sprawiło, że zacząłem interesować się samorozwojem. Zainteresowałem się technikami medytacji, ale to nie wystarczało. Czułem, że czegoś mi brakuje. Któregoś dnia zauważyłem, że w różnych sytuacjach nasz oddech się zmienia. Kiedy jesteśmy w stresie, oddychamy szybko i nabieramy więcej powietrza, natomiast gdy jesteśmy spokojni, nasz oddech jest cichy. Zacząłem dostrzegać zależność między oddechem a umysłem.
Kluczowym dniem w moim życiu był 13 czerwca 2023 roku. Jechałem do Krakowa na koncert ulubionego zespołu, ale byłem w fatalnym stanie – katar, kichanie, alergia. Leki, które brałem, przestały działać, a stres tylko pogarszał sytuację. Wtedy przypomniałem sobie o metodzie Butejki. Po kilku minutach oddychania według tej metody mój nos się odetkał, a katar ustąpił.
To było jak magia. Co najlepsze, nikt wokoło nie zauważył, że wykonuję jakiekolwiek techniki. To właśnie wtedy zaczęło się moje prawdziwe odkrywanie tej metody.
Mam zdiagnozowane włóknienie płuc. Jestem w programie lekowym, lecz szpitalne metody oddechowe nie pozwalały mi należycie zsynchronizować się z płucami do czasu gdy nieoczekiwanie algorytmy YT w grudniu 2024 nie podsunęły mi metody Butejki. Ta metoda zafascynowała mnie i ustabilizowała oddech. W szpitalu nagłośniłam lekarzowi prowadzącemu tę metodę, ale szczerze przyznała, że nie wie niczego nt. tej metody. Efekt jest w moim przypadku naprawdę oszałamiający mnie samą. Poczułam, że jak za dawnych czasów, mogę oddychać całą piersią i że jest to nadal możliwe! Dzisiaj pokonuję wzniesienia bez zatrzymywania na oddech i wnoszę zakupy na II piętro. Niby zwykłe rzeczy, ale wcześniej tj. od marca 2023r nie były takie oczywiste i możliwe . Mam łzy w oczach gdy o tym piszę, tyle Wam zawdzięczam. Może zmienię zawód na mniej stresujący…i będę sławiła dr. Butejko.
Głośny i głęboki oddech astmatyka zawsze był uważany za skutek choroby.
Nikt nawet nie podejrzewał, że „głęboki oddech” jest przyczyną astmy oskrzelowej, a zbyt głębokie oddychanie może prowokować wystąpienie objawów choroby.” dr K. P. Butejko
Astma wynika z nadwrażliwości dróg oddechowych, co prowadzi do stanu zapalnego wewnętrznych ścian dróg oddechowych, skurczu mięśni gładkich, które otaczają drogi oddechowe oraz zwiększonego wydzielania śluzu przez komórki kubkowe.
Doktor Butejko odkrył, że podstawową przyczyną astmy jest nawykowa i ukryta przesadna intensywność oddychania (wciąganie zbyt dużej ilości powietrza względem potrzeb metabolicznych).
Jego program oddechowy polega na eliminacji przesadnego oddechu (hiperwentylacji) i ograniczeniu w ten sposób spazmatycznego skurczu dróg oddechowych, produkcji śluzu w klatce piersiowej, nosie, gardle i uszach oraz stanu zapalnego ścianek oskrzeli.
Lekcje kursu są w wygodnej formie wideo, wraz z prezentacją do śledzenia. Umieszczone na dedykowanej platformie kursowej, możesz robić notatki i śledzić postęp nauki.
MODUŁ 1 – Wprowadzenie
(1) Wstęp (1 min)
MODUŁ 2 – Wpływ hiperwentylacji na problemy oddechowe
(1) Rola dwutlenku węgla i nadmierny oddech (5 min)
(2) Dlaczego nadmiernie oddychamy? (7 min)
MODUŁ 3 – Astma
(1) Co jest przyczyną astmy? (5 min)
(2) Badania kliniczne nad metodą Butejki (5 min)
MODUŁ 4 – Niezwykłe funkcje nosa
(1) Niezwykłe funkcja nosa (7 min)
MODUŁ 5 – Jak poprawić drożność nosa
(1) Jak poprawić drożność nosa? (6 min 30 sek)
(2) Neti Poti – Płukanie nosa (3 min)
(3) Jak nakładać plasterki (3 min)
MODUŁ 6 – Prawidłowa pozycja języka
(1) Prawidłowa pozycja języka (4 min)
MODUŁ 7 – Tlenek azotu
(1) Tlenek azotu – Teoria (7 min)
(2) Mruczando – Ćwiczenie (2 min 30 sek)
MODUŁ 8 – Pauza kontrolna
(1) Pauza kontrolna (7 min)
(2) Pauza kontrolna – Praktyka (2 min)
MODUŁ 9 – Jak zatrzymać atak astmy?
(1) Jak zatrzymać atak astmy? (1 min 30 sek)
MODUŁ 10 – Jak zatrzymać atak kaszlu?
(1) Jak zatrzymać atak kaszlu? (1 min 30 sek)
MODUŁ 11 – Jak poradzić sobie z nadmiernym ziewaniem i wzdychaniem?
(1) Jak poradzić sobie z nadmiernym wzdychaniem i ziewaniem? (3 min)
MODUŁ 12 – Rady na dobry sen
(1) Rady na dobry sen (6 min)
MODUŁ 13 – Reakcja oczyszczająca
(1) Reakcja oczyszczająca (2 min)
MODUŁ 14 – 3 kroki do zwiększania kontroli nad astmą
(1) 3 kroki do zwiększenia kontroli nad astmą (7 min)
MODUŁ 15 – Poprawa oddechu a stosowanie leków
(1) Poprawa oddechu a stosowanie leków (3 min)
MODUŁ 16 – Oddech przeponowy
(1) Oddech przeponowy (4 min)
(2) Oddech przeponowy – minuta dla oddechu (1 min 30 sek)
MODUŁ 17 – Jak poprawić wymianę gazową
(1) Wymiana gazowa (24 min)
MODUŁ 18 – POChP
(1) POChP (9 min)
MODUŁ 19 – Jak dopasować trening oddechowy do siebie
(1) Jak dopasować trening oddechowy do siebie (14 min 30 sek)
(2) Delikatny trening oddechowy – (PK < 10 sek, ciężka astma, POChP, zespół pocovidowy) (8 min 30 sek)
(3) Spokojny trening oddechowy – dla osób z przeciwwskazaniami zdrowotnymi (13 min)
(4) Intensywny trening oddechowy (13 min)
MODUŁ 20 – Ćwiczenia na siedząco
(1) Mruczando (2 min 30 sek)
(2) Wiele krótkich wstrzymań oddechu – ćwiczenie (2 min 30 sek)
(3) Ćwiczenia na odetkanie nosa – tylko jeśli nie masz przeciwwskazań (6 min 30 sek)
(4) Oddychaj lekko – dłonie w miseczkę (3 min)
(5) Oddychaj lekko – zatkanie 1 dziurki nosa (3 min 30 sek)
(6) Oddychaj lekko – dłonie na klatce piersiowej i brzuchu (3 min)
(7) Oddech przeponowy – minuta dla oddechu (1 min 30 sek)
(8) Oddychaj powoli (5 min)
MODUŁ 21 – Oddech w ruchu
(1) Praktyka – Ćwiczenie – Oddech przez nos w trakcie chodzenia (1 min 30 sek)
(2) Praktyka – Ćwiczenie – Chodzenie i oddychanie przez 1 dziurkę (2 min)
(3) Praktyka – Ćwiczenie – Oddychaj lekko w trakcie truchtu (2 min)
(4) Praktyka – Ćwiczenie – Kroki (4 min)
(5) Praktyka – Ćwiczenie – Wstrzymywanie oddechu w trakcie spaceru (4 min)
(6) Łagodny trening oddechowy (10 min 30 sek)
(7) Spokojny trening oddechowy (16 min)
(8) Intensywny trening oddechowy (26 min)
MODUŁ 22 – Dlaczego nie robię postępów
(1) Dlaczego nie robię postępów (17 min 30 sek)
MODUŁ 23 – Metoda Butejki podczas mówienia
(1) Metoda Butejki podczas mówienia (2 min 30 sek)
MODUŁ 24 – Wim Hof a metoda Butejki
(1) Wim Hof a metoda Butejki (2 min 30 sek)
MODUŁ 25 – Na zakończenie
(1) Na zakończenie (11 min 30 sek)
MODUŁ 26 – Bonusy
(1) Relaksacja (25 min 30 sek)
(2) Ebook – Zamknij usta
(3) Ebook – Zdrowy oddech zaczyna się w nosie
(4) Tabelka świadomości oddechu
(5) Delikatny trening oddechowy – program ćwiczeń
(6) Spokojny trening oddechowy – program ćwiczeń
(7) Intensywny trening oddechowy – program ćwiczeń
Kurs to nie tylko teoria, ale także praktyka:
Otrzymasz nagrania ćwiczeń do praktykowania oddechu przeponowego, powolnego i delikatnego, które można stosować wielokrotnie w ciągu dnia i przed snem.
Otrzymasz nagrania ćwiczeń do praktykowania oddechu przeponowego, powolnego i delikatnego w czasie spaceru oraz innych ćwiczeń fizycznych.
Kurs zawiera wspierające Cię materiały dodatkowe:
Nagrałam dla Ciebie 25 minutowe – audio z relaksacją, która pozwoli Ci się wyciszyć, poczuć harmonię i osadzenie w ciele.
Pierwsza książka po polsku o metodzie Butejki (Buteyko) napisana przez czołowego nauczyciela tej metody na świecie Patricka McKeown. Przetłumaczona na 8 języków pomogła już dziesiątkom tysięcy ludzi wrócić do zdrowia. Dzięki niej nauczysz się zdrowego sposobu oddychania, który pozwoli ci odzyskać zdrowie, witalność, wyleczy cię z kaszlu, chronicznego kataru, astmy, bezsenności, stanów lękowych i wielu innych przypadłości.
Książka zawiera przystępnie opisaną teorię, łatwe do opanowania ćwiczenia praktyczne oraz tabele postępów dla dzieci i dorosłych.
Dowiesz się z niego:
To mały ebook o wielkiej mocy – idealny dla każdego, kto chce zadbać o zdrowie od podstaw, czyli… od pierwszego wdechu.
Dzięki niej:
To idealny sposób, by budować uważność, zredukować stres i odzyskać komfort oddechu. Tabelka działa jak lustro – pokazuje Ci, gdzie jesteś w kwestii oddechu i nadaje kierunek, by świadomie zdecydować, gdzie chcesz być.l
Plan treningowy rekomendowany dla osób z niską Pauzą Kontrolną (poniżej 10 sek), z POChP, zespołem pocovidowym, z ciężką astmą i wszystkimi dolegliwościami związanymi z ciężkim/nadmiarowym – trudnym oddechem, czyli jest to najdelikatniejsze podejście, jakie możemy zastosować.
Plan treningowy przeznaczony dla osób, które powinny do treningu oddechowego podejść troszkę spokojniej, ponieważ mają pewne obciążenia psychofizyczne, przeciwwskazania, które powodują, że ciało i umysł są bardziej w dominacji współczulnej, nie są w homeostazie i dlatego głównym zadaniem treningu oddechowego jest przywrócenie tej homeostazy i równowagi w autonomicznym układzie nerwowym, co tworzy środowisko do powrotu ciała do optymalnych warunków zdrowia dla siebie.
Plan treningowy przeznaczony dla osób, które są zdrowe, mają mniej niż 60 lat i nie mają przeciwwskazań zdrowotnych. Dodatkowo osoby, które mają astmę, bez innych obciążeń chorobowych czyli np. astma bez bezdechu czy nadciśnienia i bez przeciwwskazań, które są wymienione w programie dotyczącym spokojnego treningu oddechowego.
Jestem instruktorką z dziesięcioletnim doświadczeniem metody Butejki i jedynym w Polsce master instruktorem Tlenowej Przewagi – a jak się okazuje, oddychanie to nie tylko „wdech, wydech”!
Z wykształcenia magister psychologii, nauczyciel jogi i pilatesu, a z zamiłowania prawdziwa detektywka świata oddechu. Moja przygoda z oddechem zaczęła się w Irlandii, gdzie odkryłam, że mniej znaczy więcej – przynajmniej jeśli chodzi o oddychanie!
Tam też spotkałam Patricka McKeowna, który także zaoferował mi tłumaczenie swoich książek na język polski. I tak oto, stałam się prekursorem metody Butejki i Tlenowej Przewagi w Polsce.
W mojej pracy spotykam się z różnymi ludźmi – od rodziców z „ustoddychającymi” maluchami, przez panikujących niepokojów, astmatyków, aż po sportowców szukających tajemnicy lepszej wydolności. To niesamowite, jak oddech wpływa na nasze zdrowie, odporność i poziom energii!
Poza oddechem, moją pasją jest joga – zwłaszcza ta na hamakach, czyli aerial joga. Tak, dobrze czytasz – joga w powietrzu! Prowadzę nawet kursy instruktorskie, łącząc je z nauką o prawidłowym oddychaniu. Bo przecież w życiu chodzi o to, by trzymać się wysoko, dosłownie i w przenośni!
Doskonale rozumiem, jak ważne jest połączenie umysłu, ciała i oddechu. Pomogłam wielu osobom, które dzięki zmianie wzorców oddechowych odzyskały kontrolę nad swoim życiem, przestały obawiać się ataków paniki i nauczyły się zarządzać swoim oddechem, aby czuć się lepiej na co dzień.
Jeżeli program nie spełni Twoich oczekiwań, możesz go zwrócić bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni od zakupu kursu.
Zwracam 100% wpłaconej kwoty, a wszelkie koszty związane ze zwrotem pokrywam ja.
Ostatnia cena sprzed 30 dni: 340 zł
W cenie kursu otrzymujesz:
Dostęp do kursu wynosi 24 miesiące (2 lata).
Astmatycy, osoby z chorobami oddechowymi, POChP.
Duszność, astma wysiłkowa, astma oskrzelowa, nieżyt nosa, kaszel, świszczący oddech, branie leków rozszerzających oskrzela.
Brak kontroli nad astmą, dyskomfort podczas ćwiczeń fizycznych,objawy astmy, dużą ilość leków.
Dowiedzą się:
Więcej energii, spokoju, poczucia kontroli astmy, redukcja objawów, redukcja leków, większy komfort życia, oszczędność pieniędzy przez redukcję leków, więcej satysfakcji z ćwiczeń fizycznych (astmatycy często nie lubią ćwiczeń bo nasilają ich objawy).
Więcej energii, spokoju, poczucia kontroli astmy, redukcja objawów, redukcja leków, większy komfort życia, oszczędność pieniędzy przez redukcję leków, więcej satysfakcji z ćwiczeń fizycznych (astmatycy często nie lubią ćwiczeń bo nasilają ich objawy).
Jedyny taki na rynku dedykowany kurs dla astmatyków, metoda Butejki jest potwierdzona 20 badania klinicznymi w obszarze astmy, tu linki:
10 lat praktyki, współpraca z czołowym nauczycielem metody Butejki, znajomość tematu od podszewki, doświadczenie pracy z wieloma astmatykami, którzy odzyskali kontrolę nad swoją chorobą.
Tak, jednak należy dostosować ćwiczenia do swoich możliwości. Kurs oferuje program dla 3 różnych grup. Po prostu dostosuj ćwiczenia do swoich możliwości.
Nauczenie się podstawowych, zdrowych wzorców oddechowych jest niezbędne dla ochrony dróg oddechowych. Nie można mówić o powrocie do zdrowia, jeśli ktoś oddycha przez usta i nadmiarowo. Średnia objętość oddechowa minutowa w astmie to 14 litrów/ min. To dwa razy więcej niż w normalnej populacji. Metoda Butejki uczy zmniejszać objętość oddechową i w ten sposób pomaga odzyskać zdrowie. Jej skuteczność jest potwierdzona 20 badaniami klinicznymi.
Spodziewamy się zmniejszenia objawów astmy o 50% w przeciągu 2-4 tygodni od wdrożenia codzienne praktyki metody Butejki. Po 3 miesiącach ćwiczeń możemy oczekiwać redukcji objawów nawet do 90%, gdy pauza kontrolna wzrasta.
U większości studentów, kiedy pauza kontrola (PK) wzrasta powyżej 20 sek zmniejsza się potrzeba stosowania leków doraźnych. Jeśli PK utrzymuje się na tym poziomie przez 4 tyg i nie ma w tym czasie potrzeby stosowania leków doraźnych – warto skontaktować się z lekarzem z zapytaniem o weryfikację ilości zażywanych leków sterydowych. NIE MOŻNA jednak zmieniać ilości leków na własną rękę. Tylko lekarz może o tym decydować.
Z przyjemnością odpowiem na Twoje pytania, aby pomóc Ci rozwiać wszelkie wątpliwości. 😊
Informacje zawarte w tym kursie nie zastępują profesjonalnych porad medycznych i powinny być jedynie dodatkiem do tradycyjnego leczenia medycznego.
Kursant może zastosować zawarte w nim informacje wyłącznie na własną odpowiedzialność i nie może bez zgody lekarza odstawiać lub redukować leków.
Autorka kursu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z dobrania nieprawidłowego lub zbyt intensywnego treningu oddechowego do swoich potrzeb i nie stosowania się do zaleceń zawartych w kursie.
W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.
Chcę obejrzeć nagranie webinaru:
Wrzuć coś do niego :)