Lista instruktorów – Pomorskie

Znajdź instruktorów w Twojej okolicy, wybierając województwo na mapie lub z panelu bocznego:

Województwo Pomorskie

Bytów

Monika Maniecka-Pela

Monika Maniecka-Pela

Jestem psychologiem , kognitywistą, coachem oraz masażystką specjalizującą się w pracy związanej z uwalnianiem napięć z ciała.

Od lat wspieram ludzi w pokonywaniu życiowych trudności. Stosuję holistyczne podejście do człowieka i przeżywanych przez niego trudności. Szczególną uwagę poświęcam pracy ze stresem oraz uwalnianiem traum z ciała. Prawidłowy oddech jest niezbędny do przywrócenia dobrostanu psychofizycznego. Wszystkich zainteresowanych pracą tą wspaniałą metodą zapraszam na sesje indywidualne lub grupowe. Prowadzę zajęcia na terenie województwa pomorskiego oraz wielkopolski.

adres e-mail – monikamaniecka@gmail.com
numer telefonu – 667 018 495
strona internetowa – www.mindbody.pl

Chojnice

Joanna Słomska

Joanna Słomska

Fizjoterapeutka zafascynowana wpływem umysłu i emocji na ciało człowieka. W pracy łączę biomechanikę i fizjologię z psychologią i hipnozą.

Rehabilitacja oddechowa oraz praca nad uważnością jest doskonałym uzupełnieniem fizjoterapii i psychologii a świadomy oddech podstawą do powrotu do zdrowia. Metoda Butejko jest doskonałym sposobem by zadbać o siebie! Moje motto to: Równowaga we wszystkim.

Obecnie współpracuję z przychodnią RECHA-CENTRUM w Chojnicach

adres e-mail – poradniaorzechowa@gmail.com
numer telefonu – 600 646 955
strona internetowa – https://reha-centrum.com.pl

Gdańsk

Bartosz Zadurski

Bartosz Zadurski

Terapeuta Integracji Strukturalnej, certyfikowany provider TRE®, instruktor oddechu metodą Butejki.

Trener świadomej pracy z ciałem, nauczyciel terapii powięziowych, prowadzi szkolenia dla fizjoterapeutów i masażystów. Założyciel Soma – Centrum Świadomej Pracy z Ciałem, organizator Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem, Konferencji terapii Powięziowych oraz Festiwalu Masażu i Terapii Manualnych.

Podejście holistyczne w które łączy ciało, umysł i duszę jest podstawą jego pracy. Pasjonat ruchu, tańca i psychosomatyki – zależności umysłu i ciała.

Prelegent na wielu konferencjach i festiwalach, m.in: TEDx Gdynia, Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem, Konferencja Towarzystwa Masażystów Polskich, Festiwal Wibracje, Festiwal Masażu, Konferencja Food & Health, Konwent Wiedzy Alternatywnej. Ukończył ponad 100 kursów, warsztatów i szkoleń m.in. u boku takich nauczycieli jak: Wojciech Cackowski, Tom Myers (USA), Art Riggs (USA), John Smith (USA) czy Carol Manheim (USA).

adres e-mail – bartosz@zadurski.com
numer telefonu – 507 959 843
strona internetowa – zadurski.com
Magda Rocławska

Magda Rocławska

Certyfikowana trenerka neuromedytacji, instruktorka oddechu metodą Butejki.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku i dwuletniej Szkoły nauczycielskiej Open Mind Yoga School, magistrantka psychologii Uniwersytetu Humanistyczno- Społecznego SWPS.

Szkoleniowiec z zakresu redukcji stresu, prelegentka Festiwali Świadomej Pracy z Ciałem. Na co dzień uczy jogi, medytacji i oddechu, prowadzi szkolenia i obozy jogi.

Kocha pracę z drugim człowiekiem i do każdego podchodzi indywidualnie. W swojej pracy uwielbia łączyć doświadczenia pracy z ciałem z oddechem i medytacją, nie zapominając o istotnej kwestii naszej umysłowej konstrukcji. Wyznaje, że ciało kryje sobie tak samo istotną mądrość i pamięć, jak nasza psychika.

adres e-mail – kontakt@magdaroclawska.pl
numer telefonu – 886 371 615
strona internetowa – www.magdaroclawska.pl
Marta Baj-Lieder

Marta Baj-Lieder

Logopeda wczesnej interwencji, terapeuta karmienia, terapeuta integracji sensorycznej, pedagog.

Terapeuta miofunkcjonalny, terapeuta Metody ETTHNO, instruktor masażu Shantala Special Care. Wykładowca akademicki, autor licznych publikacji dla rodziców i specjalistów. Współzałożycielka Szkołay Terapii Karmienia Od Pestki Do Ogryzka oraz Wydawnictwa Pestka i Ogryzek.

Obszar głównych zainteresowań: terapia karmienia (terapia wybiórczości pokarmowej i ARFID). Wiedzę w tym zakresie zdobywa na licznych szkoleniach w Polsce i UK.

adres e-mail – marta-baj@wp.pl
numer telefonu – 504 634 813
strona internetowa – www.centrum-logop.pl
www.szkolaterapiikarmienia.pl
Marta Baj-Lieder

Marta Baj-Lieder

Logopeda wczesnej interwencji, terapeuta karmienia, terapeuta integracji sensorycznej, pedagog.

Terapeuta miofunkcjonalny, terapeuta Metody ETTHNO, instruktor masażu Shantala Special Care. Wykładowca akademicki, autor licznych publikacji dla rodziców i specjalistów. Współzałożycielka Szkołay Terapii Karmienia Od Pestki Do Ogryzka oraz Wydawnictwa Pestka i Ogryzek.

Obszar głównych zainteresowań: terapia karmienia (terapia wybiórczości pokarmowej i ARFID). Wiedzę w tym zakresie zdobywa na licznych szkoleniach w Polsce i UK.

adres e-mail – marta-baj@wp.pl
numer telefonu – 504 634 813
strona internetowa – www.centrum-logop.pl
www.szkolaterapiikarmienia.pl
Paulina Jasińska

Paulina Jasińska

Nauczycielka hatha jogi, masażyska Lomi Lomi Nui, pasjonatka Istoty Ludzkiej i Życia, kobieta niosąca ukojenie i zrozumienie.

W listopadzie 2017 odbyła 4 dniowy “Certyfikowany kurs instruktora metody Butejki” u Patricka McKeown. Od 2009 praktykuje jogę; od 2015 prowadzi zajęcia hatha jogi; od 2016 wykonuje masaże Lomi Lomi Nui.

adres e-mail – indygojoga@gmail.com
numer telefonu – 508 287 795
strona internetowa – www.facebook.com/IndygoJoga/
Paweł Pytka

Paweł Pytka

Jestem nauczycielem-filologiem, tutorem, trenerem rozwoju osobistego, certyfikowanym instruktorem metody Butejki.

Obszarami mojego zainteresowania są techniki oddechowe, świadome zarządzanie stresem i emocjami. Prowadzę szkolenia z zakresu motywacji, rozwoju osobistego i proaktywności. Moją pasją jest również dydaktyka, w tym innowacyjne metody pracy z dziećmi i młodzieżą. W pracy rozwojowej z ludźmi kieruję się zasadą, że nie dasz drugiemu człowiekowi tego, czego sam nie posiadasz.

adres e-mail – pawelpytkastaniszewo@gmail.com
numer telefonu – 515 349 710
strona internetowa – www.facebook.com/JedenOddech

Kamila Kreft

Jestem Przewodniczką Oddechu, praktyczką oddechu transmodalnego w Instytucie Oddechu. Michał Godlewski, certyfikowaną instruktorką oddechu wg metody Buteyki oraz praktyczką terapii Polarity. I’m a breath worker. I lead breathing sessions in Polish and English using Buteyko method and trandmodal, cycle breathing.

Pracuję terapeutycznie podczas sesji grupowych i indywidualnych (na żywo i online). Łączę różne metody pracy z oddechem z pracą energetyczną, ustawieniami Hellingera, pracą ze wzorcami, traumami i przekonaniami dla jak najlepszego wsparcia rozwoju i zdrowia klienta. Pracuję z tym, co żywe i aktualne w tobie, w twoim życiu. Podczas sesji jestem dla ciebie nie tylko prowadząc proces, tak by przebiegał w bezpieczny i jednocześnie najlepszy dla ciebie sposób i obecnego stanu twojej świadomości i wewnętrznej gotowości. Jestem też, żeby pokazywać ci i uczyć cię, jak możesz pracować z oddechem na co dzień samodzielnie. Moją misją, którą obecnie czuję w sobie to prowadzenie cię do twoich zasobów i podejmowania realnych rozwiązań, które pozwolą ci żyć życie w zgodzie ze sobą i większym spokojem w tobie.

Sesje prowadzę w Gdańsku, Sopocie, Sobączu oraz okolicach (Kościerzyna, Starogard Gdański).

adres e-mail – biuro.kamilakreft@gmail.com
numer telefonu – 608 338 386
strona internetowa – The Breath Medicine

Gdynia

Ewelina Mendala-Kwoczek

Ewelina Mendala-Kwoczek

Dyplomowany logopeda medialny, specjalista terapii logopedycznej, trener emisji i rehabilitacji głosu, pedagog.

certyfikowany terapeuta metody Butejki, dr VOX, Integracyjnej Terapii Blizn, terapeuta manualny i traktu orofacjalnego, terapeuta ręki, wykładowca akademicki, członkini Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, autorka warsztatów „SOS GŁOS”, „Z KULTURĄ JĘZYKA NA TY!”, „Podstawy terapii manualnej w terapii dysfunkcji narządu żucia (współpr. Bartosz Rocławski), „Zaburzenia kompleksu ustno-twarzowego – holistyczna terapia w zespole logopedyczno-ortodontyczno-fizjoterapeutycznym”, „Ocena funkcjonalna traktu ustno-twarzowego. Mioterapia – podejście autorskie” oraz książki „Konfrontacje literackie i językowe”, jak i wielu innych artykułów związanych z dziedzinami językoznawstwa i pedagogiki. Prelegentka ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji, jak i organizatorka kilku z nich.

Prywatnie miłośniczka języka polskiego, ciekawych i zagadkowych książek w szczególności kryminałów, kajakarstwa i uśmiechu, a co najważniejsze – mama Antka i Szymona.

Stosuję metody uwalniania napięć np. metodę Butejki, Feldenkraisa, Techniki Alexandra, Mindfullnes, metody ruchowe. Oddech, ruch, dźwięk – dla mnie trio idealne.

W zakresie moich działań terapeutycznych znajdują się:

– terapia wad wymowy, dyslalie,
– kształcenie, emisja i rehabilitacja głosu,
– praca nad świadomością ciała, głosu i mowy,
– neurorehabilitacja traktu orofacjalnego,
– terapia manualna układu ruchowego narządu żucia,
– diagnoza funkcji jamy ustnej oraz terapia miofunkcyjna,
– dysfagia,
– mobilizacja blizn,
– terapia oddechowa,
– ocena wędzidełek jamy ustnej (warg, języka i policzków), przygotowanie do zabiegu korekty wędzidełek oraz rehabilitacja po zabiegu,
– przygotowanie do wystąpień publicznych, pracy głosem.

adres e-mail – info@sztuka-mowienia.pl
numer telefonu – 733 191 223
strona internetowa – www.sztuka-mowienia.pl
Joanna Węglarz

Joanna Węglarz

Jestem psychologiem, specjalistą psychologii klinicznej, trenerem, terapeutą EMRD, Empathy Dolls, instruktorem metody Butejki oraz wykładowcą akademickim.

Ukończyłam szkolenie TSR. Posiadam ponad 17 lat doświadczenia zawodowego w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Moje zainteresowania zawodowe krążą wobec obszaru umiejętności społecznych, treningu mentalnego i relaksacji oraz neuropsychologii.
Julia Kamińska-Kasjaniuk

Julia Kamińska-Kasjaniuk

Stress coach, prowadzi szkolenia z redukcji stresu, trener oddechu, certyfikowany instruktor metody Butejki (Buteyko Breathing Clinic Worldwide).

Ukończyła m.in. szkolenie Integracji Oddechem wg Colina Sissona, Sudarshan Kryia, szkolenie wg metody A. Lowena oraz kurs Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR). Wykorzystuje swoją własną pozytywną historię pracy ze stresem, aby motywować i nauczać najbardziej skutecznych metod służących radzeniu sobie ze stresem, wzmocnieniu zdrowia i zwiększeniu poczucia satysfakcji z życia. Czerpie z różnych źródeł: mindfulness, praca z oddechem, medytacja w ruchu.

adres e-mail – kontakt@stresscoach.pl
strona internetowa – www.stresscoach.pl
Magdalena Rybarczyk

Magdalena Rybarczyk

Magister Fizjoterapii

Mam na imię Magda, ukończyłam studia na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, kierunek fizjoterapia. Temat terapii oddechu jest mi znany od najmłodszych lat, ponieważ sama walczyłam z astmą i szukałam różnych metod pomocy samej sobie. W terapii bardzo cenię sobie holistyczne podejście do pacjenta. Najbardziej interesująca mnie dziedzina mojego zawodu to fizjoterapia układu stomatognatycznego, na którego rozwój i prawidłowe funkcjonowanie składa się wiele czynników między innymi właśnie oddech. Dodatkowo od wielu lat amatorsko uprawiam różne sporty, szczególnie bliskie są mi bieganie i pływanie. Jeśli masz problem z oddechem na co dzień, dokucza ci zatkany nos, masz problemy z opanowaniem ciała w sytuacjach stresowych lub chcesz poprawić swoje wyniki sportowe, to serdecznie zapraszam do kontaktu.

Poza Gdynią przyjmuję pacjentów także w Bydgoszczy. Przeprowadzam również terapie zdalnie lub w systemie mieszanym.

adres e-mail – treningbutejko@gmail.com
numer telefonu – 739 980 849
Małgorzata Bochińska

Małgorzata Bochińska

Zawodowo— architekt wnętrz i deweloper. Prywatnie mama dwóch dorosłych synów, razem z mężem Lechem mieszkam w Gdyni.

Nieustająco w drodze : od niecierpliwego poszukiwania równowagi – do momentów kiedy mogę ją poczuć i cieszyć się tą chwilą. Jestem instruktorem metody biegania ChiRunning, metody oddechowej Butejki i Tlenowej Przewagi Patryka McKeown. Zapraszam Cię do odkrywania tajemnic twojego oddechu…przyjrzeć się, zaciekawić, zauważyć, poznać… zmienić…nie zmieniać …Móc towarzyszy komuś w drodze ,choćby na jeden oddech , to dla mnie bardzo ważne.

adres e-mail – poradniaorzechowa@gmail.com
numer telefonu – 509 821 065

Leszek Wnuk

Pomagam wprowadzić równowagę do własnego stylu funkcjonowania poprzez holistyczne podejście do ciała.

Propaguje świadomą metodę małych kroków aby zmiany rozpocząć od własnej świadomości. Sędzia piłki nożnej od ponad 20 lat. Pasjonat zdrowego trybu życia, Biohakingu, zwolennik KETO. Kocham morsowanie i wszystko co pozwala podnosić świadomość naszego organizmu.. Certyfikowany trener metody Buteyko.

adres e-mail – leszek.wnuk@gmail.com
numer telefonu – 502 723 044

Magdalena Hołub

Nazywam się Magdalena Hołub. Jestem zielarzem- fitoterapeutą, naturopatą, instruktorem oddechu metodą Butejki oraz mistrzem neurolingwistyki.

Od przeszło 10 lat moje zainteresowania związane są z pogłębianiem wiedzy z zakresu zielarstwa i terapii naturalnych, które w znaczący sposób wpływają na poprawę naszego zdrowia, przywracając równowagę i harmonię w organizmie.

Na co dzień pracuję jako wykładowca w Instytutucie Zielarstwa Polskiego I Terapii Naturalnych, gdzie prowadzę zajęcia z zakresu oznaczania i omawiania roślin dziko rosnących oraz tematów związanych z dysfunkcjami układu pokarmowego, głównie zaburzeń żołądkowo – jelitowych.

Miałam przyjemność prowadzić także wykłady podczas:
• IV Forum zielarskie „Jelita centrum odporności” Arboretum w Rogowie 06.2021
• V Forum zielarskie „Jelita twój drugi mózg” Herbinarium w Biesowie 06.2022
• Festiwal kultury zielarskiej Kocham Zioła „Zioła w wybranych schorzeniach układu pokarmowego”

Prywatnie prowadzę liczne warsztaty zielarskie, spacery ziołowe oraz webinary rozszerzające zakres wyżej wymienionych zagadnień.

Zajęcia, podczas których łączę terapie oddechowe przeplatane pogadankami o ziołach mam przyjemność prowadzić podczas 2h sesji w Komorze Normobarycznej w Gdyni.


Magdalena Hołub
strona internetowa – https://mh.edu.pl
adres e-mail – mh.edu.pl@gmail.com
numer telefonu – 501 618 718

Normobaria Gdynia
strona internetowa – https://normogdynia.pl
adres e-mail – info@normobariagdynia.pl
numer telefonu – 539 980 050

Anna Hapter-Pokrzywińska

Dyplomowany Instruktor Fitness ze specjalizacją Stretching. Pilates Instructor & Trener Personalny ze specjalizacją Core Stability. Trener Terapeuta specjalizacja ‘Zdrowy Kręgosłup i Senior’. Instruktor Automasażu Powięziowego. Certyfikowany Trener oddechu metodą Butejki.

Funkcjonuje w trybie szkoleń i warsztatów – Trening Mięśni Dna Miednicy, Metoda Feldenkraisa, Praca z Powięzią, Pilates w rehabilitacji, Pilates z przyborami czy Warsztaty Terapeutyczne.
Moi celem na dziś jest identyfikacja potrzeb drugiego człowieka i zaproponowanie mu adekwatnych narzędzi. Jeden potrzebuje pilatesowego orderu, drugi rozciągania przukurczonych mięśni czy uwalniania napięć powięziowych a kolejny relaksacji i medytacji.Wszyscy natomiast potrzebują jednego – prawidłowego oddechu.Wszechstronność nauczyciela determinuje challenge jakim jest CZŁOWIEK XXI WIEKU.Celem jest ciało tak skoordynowane aby poruszało się minimalnym wysiłkiem i maksymalną wydajnością, nie poprzez siłę mięśni ale przez zwiększoną świadomość tego jak funkcjonuje.

adres e-mail – anna.hapter-pokrzywinska@wp.pl
numer telefonu – 721 065 228

Kwidzyn

Andrzej Hejna

Trener personalny, trener siłowni, certyfikowany instruktor Zdrowego Oddechu Metodą Butejki.

Trener który za główny cel stawia sobie przełamywanie barier nie tylko fizycznych, ale przede wszystkim psychicznych w pracy z drugim człowiekiem. Osobiście uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia, ważne jest tylko określenie celu, właściwa – zdrowa motywacja, cierpliwość i systematyczność. W życiu wyznaje zasadę, że „SAMO SIĘ NIE ZROBI” , co oznacza m.in. że jest to człowiek czynu, który działa, szuka sposobów które zmierzają do osiągnięcia celu, nawet wtedy kiedy wydaje się on być bardzo daleki. Dlatego też ukończył wiele kursów i szkoleń w tej materii, jak np. kinezjotaping.

To co go cechuje to przede wszystkim podejście holistyczne w interakcji z drugim człowiekiem. Jego pasją jest strona mentalna ludzkiej psychiki, dlatego też pracę z klientem zaczyna od jego „głowy”, a dopiero później skupia się na sferze PROFANUM.

Jego pasją są również zagadnienia związane z modelowaniem sylwetki, rozpisywaniem planów żywieniowych w oparciu o zagadnienia związane z podstawową i całkowitą przemianą materii, właściwy dobór ćwiczeń (indywidualny plan treningowy)oraz wsparcie tego właściwym doborem ćwiczeń oddechowych.

Prywatnie tata trzech synów z których dwóch uprawia wyczynowo sport. Jeden z nich brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów w wioślarstwie, drugi jest szczypiornistą. Praca z nimi jeżeli chodzi o sferę mentalna, jak również fizyczną pozwoliła mi wcielić w życie posiadaną wiedzę oraz nabyte umiejętności, czego m.in. efektem finalnym są wyniki sportowe moich pociech.

adres e-mail – andrzej.hejna@wp.pl
numer telefonu – 607 417 997

Prądzona

Beata Adamczyk-Reszka

Jestem psychologiem, neuroterapeutą, certyfikowanym Facylitatorem Access Bars oraz instruktorem metody Buteyki.

Pracuję terapeutycznie z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą. W pracy terapeutycznej łączę ze sobą metody oparte na technice komputerowej RSA Biofeedback , EEG Biofeedback oraz metodę Buteyki. Prowadzę również sesje Access Bars.

Stosując powyższe metody staram się pomóc ludziom odzyskać kontrolę nad swoim zdrowiem i życiem, by byli wolni od lęków, radzili sobie ze stresem i mieli więcej energii.

adres e-mail – beata.adamczyk-reszka@wp.pl
numer telefonu – 607 043 536
strona internetowa – www.psychologmh.pl

Siemianice

Mariusz Mydło

Mariusz Mydło

Pasjonata zdrowego stylu życia. Moja droga życiowa była dosyć wyboista. W wieku 27 lat zdiagnozowano u mnie nowotwór i od tej pory zacząłem poszukiwać metody na powrót do zdrowia.

Zanim natknąłem się na metodę Buteyko wypróbowałem wielu różnych sposobów leczenia w tym operacji. Praktyka metody Buteyko była dopełnieniem wszystkich wcześniejszych działań leczniczych a powinna być pierwszym ze względu na szereg pozytywnych efektów jakie zaszły w moim organizmie. W wyniku moich doświadczeń z tą metodą postanowiłem zostać instruktorem aby dzielić się wiedzą i pomagać innym. Uważam, iż praca z oddechem jest najistotniejszą czynnością od której powinniśmy zacząć. Zapraszam do kontaktu.

adres e-mail – mariusz–mydlo@o2.pl
numer telefonu – 693 069 549

Słupsk

Anna Drojman

Logopeda, surdopedagog, terapeuta karmienia, terapeuta miofunkcjionalny, terapeuta ręki, trener II stopnia sensoplastyki ©,  filolog polski, certyfikowana instruktorka metody Butejki.

Moja praca oparta jest na przekonaniu, że tylko holistyczne podejście do pacjenta i jego rodziny przynosi trwałe efekty. Stosuję różne metody i techniki dostosowane do potrzeb konkretnej osoby, dlatego ciągle poszukuję nowych rozwiązań i terapii zgodnych z moją filozofią. : Kalifikacje: certyfikowany terapeuta metody Butejki, logopeda, surdopedagog, terapeuta karmienia, terapeuta miofunkcjionalny, terapeuta ręki, trener II stopnia sensoplastyki ©, terapeuta ortodoncji funkcjonalnej MFS, terapeuta Metody Krakowskiej i metody werbo-tonalnej. Prowadzę Gabinet Wspierania Rozwoju w Słupsku.

Gabinet Wspierania Rozwoju
Ul. Kopernika 4-5/8 Słupsk

adres e-mail – w.drojman@wp.pl
numer telefonu – 500 021 615

Żukowo

Danuta Stopieńska

Danuta Stopieńska

Terapeutka, trener rozwoju osobistego, psychoonkolog.

Pracuje z dziećmi oraz dorosłymi po udarach, guzach mózgu i urazach mózgowo-czaszkowych.

adres e-mail – dannaterapie@gmail.com
numer telefonu – 606 207 048
strona internetowa – www.danna.pl

Twoje zamówienie
Nie masz żadnych zamówień.

Zapraszamy do zakupów :)