Lista instruktorów – Wielkopolskie

Znajdź instruktorów w Twojej okolicy, wybierając województwo na mapie lub z panelu bocznego:

Dolnośląskie

Kujawsko-pomorskie

Lubelskie

Lubuskie

Łódzkie

Małopolskie

Mazowieckie

Opolskie

Województwo

Wielkopolskie

Kobylnica

Maja Szwanka
Maja Szwanka

mgr resocjalizacji, pedagog specjalny – oligofrenopedagog, neurologopeda, neuroterapeuta EEGBiofeedback, terapeuta czaszkowo – krzyżowy, SI, integracji bilateralnej, trener masażu Shantala, Provider metody Neuroflow ATS i Johansen IAS, terapeuta metody Butejki, specjalista wczesnej interwencji, Kynoterapeuta , Przewodnik psów terapeutycznych, Trener Profilaktyki Pogryzień.

Od wielu lat, z dużym sukcesem do terapii osób z zaburzeniami neurologicznymi, genetycznymi i sensorycznymi włączam psy i koty. Jestem współautorem publikacji „Terapia i edukacja z psem” . Dla potrzeb własnej pracy szkolę psy terapeutyczne i opracowuję innowacyjne programy edukacyjne. Do najciekawszych należą: ”Nauka na cztery łapy i ogon” i „Last Hope”. Jestem osobą spełnioną zawodowo, założycielem i prezesem „Fundacji Dzieciaki Czwórki”, pasjonatką zwierząt i psich sportów.

adres e-mail - majaszwanka@o2.pl
numer telefonu - 501 495 141
strona internetowa - www.gabinetmewa.pl

Konin

Joanna Karczyńska
Joanna Karczyńska

Neurologopeda Kliniczny, specjalista wczesnej interwencji logopedycznej.

Od ponad 20 lat czynny zawodowo logopeda z zajmujący się pacjentami neurologicznymi. Bardzo prężnie współpracuje z Fundacją Podaj Dalej im: Piotra Janaszka w Koninie, zajmując się terapią pacjentów po Urazie Rdzenia Kręgowego. Posiada również Certyfikat - manualnego terapeuty Dysfagii, specjalisty Regulatorów Funkcji zaburzeń motorycznych jamy ustnej i leczenia system MFS.

Dane kontaktowe:

Prywatny Gabinet Logopedyczny Zakole 3/35 , 62-510 Konin

adres e-mail - Karczynskalogopedia@interia.pl
numer telefonu - 513 073 651

Mariusz Urbaniak
Mariusz Urbaniak

wokalista, terapeuta i trener wokalny o holistycznym spojrzeniu na głos.

Właściciel Szkoły Wokalnej "Studio Piosenki Estradowej HIT” gdzie pracuje nad głosem młodszych i straszyć wokalistów. W swojej pracy wykorzystuje wiedzę zdobytą podczas wieloletniej praktyki scenicznej jak i tej zdobytej podczas warsztatów i szkoleń m.in.: techniki rehabilitacji i rozwoju głosu "PocketVOX", "CVT”,”Flow Phonation" Ocena Funkcjonalna Traktu Ustno-Twarzowego, Mioterapia, Stymulacja traktu ustno-twarzowego, Terapia Posturalna i twarzowo-czaszkowa a głos, Stawy skroniowo-żuchwowe w praktyce fizjoterapeuty, Znaczenie oddychania w terapii logopedycznej, ETTHNO elastyczno-terapeutyczny taping w logopedii/naurologopedii i wielu innych.

adres e-mail - specjalistaodglosu@mariuszurbaniak.com.pl
numer telefonu - 535 177 378
strona internetowa - https://www.facebook.com/SpecjalistaOdGlosu

Pobiedziska

Monika Maniecka-Pela
Monika Maniecka-Pela

Jestem psychologiem , kognitywistą, coachem oraz masażystką specjalizującą się w pracy związanej z uwalnianiem napięć z ciała.

Od lat wspieram ludzi w pokonywaniu życiowych trudności. Stosuję holistyczne podejście do człowieka i przeżywanych przez niego trudności. Szczególną uwagę poświęcam pracy ze stresem oraz uwalnianiem traum z ciała. Prawidłowy oddech jest niezbędny do przywrócenia dobrostanu psychofizycznego. Wszystkich zainteresowanych pracą tą wspaniałą metodą zapraszam na sesje indywidualne lub grupowe. Prowadzę zajęcia na terenie województwa pomorskiego oraz wielkopolski.

adres e-mail - monikamaniecka@gmail.com
numer telefonu - 667 018 495
strona internetowa - www.mindbody.pl

Poznań

Anna Maciaszczyk
Anna Maciaszczyk

Najważniejsza wartość, która kieruje moim życiem, to holistyczne postrzeganie ludzkiego organizmu jako niepodzielnej całości obejmującej ciało, umysł i ducha. Ona też zdecydowała o tym, że zostałam instruktorem jogi.

Joga pozwoliła mi odnaleźć siebie, połączyć się z tym, co prawdziwe, a nie wyuczone i powielane, zdejmując ze mnie schematy zarówno te nałożone jeszcze w dzieciństwie, jak i te utrwalone w dorosłości. Wierzę, że stan umysłu wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie a wszelkie zapatrywania wpływają na emocje, które kierują naszym zachowaniem.

Jako certyfikowany Trener Mentalny, na macie i poza nią, pomagam rozwinąć Twój potencjał i budować poczucie pewności siebie, wykorzystując wiedzę pochodzącą z psychologii sportu, coachingu, kinezjologii i fizyki kwantowej. Wierzę w TU i TERAZ, które budują Twoją PRZYSZŁOŚĆ, pozostawiając PRZESZŁOŚĆ jedynie jako zbiór Twoich doświadczeń, lekcji i inspiracji, a nie źródło frustracji i lęków. Zapewne dostrzegasz, że zmiany, które w niezwykle dynamiczny sposób zachodzą w naszym świecie, przerastają często możliwości Twojego ciała.

Mając świadomość ogromnej roli jaką odgrywa nasz ODDECH, zgłębiłam wiedzę w tym zakresie, stając się Certyfikowanym Trenerem Oddechu wg Metody Butejki. Mierzysz się dziś bowiem z ogromnym stresem, który powoduje, że oddychasz nieprawidłowo, doprowadzając swój mózg do ponadnormatywnego pobudzenia. Zaczynasz odczuwać utratę kontroli i brak równowagi, a Twoje ciało reaguje pogarszającym się samopoczuciem oraz lękiem, które są naturalnym efektem obronnym Twojego organizmu. Jeśli czujesz, że potrzebujesz zmian w swoim życiu, nie pozostawaj z nimi sam/a. Jeśli potrzebujesz wsparcia w poprawnym oddychaniu pracuję z Tobą indywidualnie lub w optymalnych grupach, dobierając odpowiednie ćwiczenia do Twojego stanu i przywracając naturalną siłę oddechu. Kieruje się zasadą, iż nie ma nic cenniejszego niż inwestycja w Twoje zdrowie.

adres e-mail - maciaszczykjoga@gmail.com
numer telefonu - 512 307 200
strona internetowa - http://www.mentaljoga.com.pl

Honorata Szymczak
Honorata Szymczak

Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalnością fitness – ćwiczenia psychofizyczne oraz Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalnością profilaktyka 50+.

Moim zamiłowaniem jest istota ludzka,dlatego ukończyłam Kurs Masażu I i II Stopnia i posiadam Certyfikat Masażu Bańką Chińską oraz Certyfikat Masażu Gorącymi Kamieniami. Naszym życiem kieruje oddech, zatem warto poświęcić mu kilka chwil. Dlatego też metoda Butejki pozwala na zatrzymanie uwagi przy życiowej energii oddechu. Na co dzień masuję, praktykuje jogę, elementy Tai chi, a także inne sporty. Myśli tworzą rzeczywistość, zatem: jestem, działam i kocham. Co posiejesz, to wzejdzie.

adres e-mail - honorataszymczak@wp.pl
numer telefonu - 510 44 22 37

Krzysztof Wadelski
Krzysztof Wadelski

Terapeuta, instruktor, trener a przede wszystkim praktyk. Prowadzi Pracownię Psychosomatyczną Uwolnij Ciało.

Ma akredytację AADP (American Association of Drugless Practitioners) - Holistic Health Practitioner. Jego prywatna praktyka indywidualna z klientami obejmuje pracę ze stresem, stresem pourazowym, traumą, wspomaganiem leczenia chorób o podłożu psychosomatycznym, zaburzeń, dysfunkcji i uzależnień. Wspiera w różnego rodzaju kryzysach i procesach, w tym w samorozwoju. Pracuje z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, osobami starszymi i niepełnosprawnymi fizycznie.

adres e-mail - krzysztof.wadelski@gmail.com
numer telefonu - 501 822 856
strona internetowa - https://uwolnijcialo.pl/
https://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy/krzysztof-wadelski

Paweł Baraniak
Paweł Baraniak

Jestem dietetykiem oraz trenerem personalnym. Moja praca, to nie tylko działalność zawodowa, ale przede wszystkim pasja.

Na co dzień pracuję we własnym studio i gabinecie oraz szpitalu powiatowym w Czarnkowie, gdzie doradzam pacjentom jak wrócić do formy, sprawności i zmienić swój styl życia. Specjalizując się w swojej dziedzinie, poszerzam horyzonty oraz nabieram doświadczeń. Każdy nowy Podopieczny to nie tylko nowe wyzwanie, ale także możliwość dalszej nauki. Zdaje sobie sprawę, że człowiek uczy się całe życie, a medycyna i wiedza na temat człowieka poszerza się wraz z postępem czasu. Ciągle szkolę się w nowych dziedzinach, nabierając wiedzy. Dlatego właśnie do swej codziennej praktyki zawodowej dołączyłem kolejny brakujący element. Zostając instruktorem metody Butejki włączam ćwiczenia oddechowe jako element zdrowego stylu życia własnego i osób, z którymi pracuję.

numer telefonu - 578 776 227
strona internetowa - www.fit-360.pl

Sebastian Doba
Sebastian Doba

Certyfikowany instruktor metody Buteyko Clinic International® oraz trener oddechu, zgłębiający wpływ oddechu, zimna oraz nerwu błędnego na nasz organizm. Na co dzień współpracuję z logopedami i osteopatami. Praktyk nurtu movement Ido Portala.

Pracuję z dorosłymi i dziećmi, którzy nie tylko cierpią na zespół przewlekłej hiperwentylacji, astmę, astmę wysiłkową, POCHP, kaszel, świszczący oddech, chroniczne zmęczenie, bezdech senny, ataki paniki, zaburzenia lękowe, niepokój, wysokie ciśnienie, alergie, lub mają wady zgryzu. Także z tymi, którzy po prostu chcą pracować nad swoim oddechem fizjologicznym i wydolnością.

Kiedy objawy astmy stały się dla mnie nie do zniesienia, a każda wizyta u pulmonologa kończyła się na przepisywaniu coraz to nowych, wymyślnych leków sterydowych, zacząłem sam zgłębiać techniki oddechowe m.in. Butejki oraz Wima Hofa i regularnie je stosować. Dzięki temu udało mi się zredukować branie sterydów wziewnych praktycznie do zera.

Okazuje się, że w swoim ciele mamy najlepsze narzędzie do pracy nad poprawą zdrowia i czystym umysłem. Oddech to nie tylko sposób na pozbycie się choroby. Prawidłowy oddech to taki, który poprawia funkcje nerwu błędnego i wzmacnia naszą odporność na stres.

Prowadzę warsztaty oddechowe przeplatane z zimnem oraz uważnością. Prowadzę indywidualne konsultację oraz regularne grupowe zajęcia oddechowe w Poznaniu.

adres e-mail - oddechkoncentracja@gmail.com
numer telefonu - 508 630 938
strona internetowa Facebook: @oddechkoncentracja
Instagram: oddech_i_koncentracja

Sylwia Kędzierska
Sylwia Kędzierska

Logopeda kliniczny, terapeuta integracji sensorycznej, pedagog, terapeuta miofunkcjonalny.

Pracuję w podejściu holistycznym, poszukując rozwiązań. Cały czas poszerzam swoje horyzonty zgodnie z założeniem “jeśli masz odwagę uczyć innych, sam nigdy nie przestawaj się uczyć”.

adres e-mail - ssz1485@gmail.coml
numer telefonu - 695 428 875

Michalina Zwierzychowska-Wydra

Trener głosu, wokalistka.

Prowadzi w Poznaniu "Wydra Music Studio" - szkołę głosu i muzyki rozrywkowej. Jest pedagogiem i absolwentką studiów z zakresu emisji głosu. Jako druga w Polsce zdobyła certyfikację amerykańskiej metody Estill Voice Training. Michalina jest też certyfikowanym trenerem międzynarodowej szkoły Modern Vocal Training. Przez rok uczyła w się w Complete Vocal Institute w Kopenhadze. Regularnie bierze udział w międzynarodowych konferencjach (Estill World Voice Symposium, World Voice Teachers Expo). Od lat prowadzi sesje indywidualne i szkolenia grupowe zarówno dla tych, którzy chcą pracować nad emisją w mowie jak i w śpiewie. Do zajęć podchodzi holistycznie wykorzystując wiedzę zdobytą podczas warsztatów i własnego doświadczenia scenicznego.

adres e-mail - wydramusicstudio@gmail.com
numer telefonu - 531 097 953
strona internetowa - www.wydramusicstudio.pl

Siemianice

Mariusz Mydło
Mariusz Mydło

Pasjonata zdrowego stylu życia. Moja droga życiowa była dosyć wyboista. W wieku 27 lat zdiagnozowano u mnie nowotwór i od tej pory zacząłem poszukiwać metody na powrót do zdrowia.

Zanim natknąłem się na metodę Buteyko wypróbowałem wielu różnych sposobów leczenia w tym operacji. Praktyka metody Buteyko była dopełnieniem wszystkich wcześniejszych działań leczniczych a powinna być pierwszym ze względu na szereg pozytywnych efektów jakie zaszły w moim organizmie. W wyniku moich doświadczeń z tą metodą postanowiłem zostać instruktorem aby dzielić się wiedzą i pomagać innym. Uważam, iż praca z oddechem jest najistotniejszą czynnością od której powinniśmy zacząć. Zapraszam do kontaktu.

adres e-mail - mariusz–mydlo@o2.pl
numer telefonu - 693 069 549

Wolsztyn

Alicja Przybyła
Alicja Przybyła

Fizjoterapeutka, członek kadry oddziału rehabilitacyjnego w Wolsztyńskim Szpitalu.

Absolwentka Poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Fizjoterapeutka, członek kadry oddziału rehabilitacyjnego w Wolsztyńskim Szpitalu. Zaplecze naukowe Metody Butejki dostarczyło jej wiele naukowo wytłumaczalnych odpowiedzi na problemy swoich pacjentów. Dziś jako instruktor zaprasza do podjęcia współpracy.

adres e-mail - alicjab2barczewska@gmail.com
numer telefonu - 663 407 518

Zduny

Magdalena Mizera

„ Zacznij tu gdzie jesteś, wykorzystaj to co masz. Zrób to co możesz.” Arthur Ashe
Zacznij więc i oddychaj świadomie. Oddech to jedyne , na czym możesz się oprzeć kiedy nad
niczym nie masz już kontroli. Pozwól się poprowadzić przez tą przygodę, a ciało i umysł Ci
podziękują.

Wykorzystaj to co masz, czyli oddech. Zrób to tak , żeby przyniosło to dla Ciebie bezcenne korzyści. Naturalnie i zdrowo – to dwa hasła, które od kilku lat zmieniają moją rzeczywistość. Gdy dodałam do tego pracę z oddechem, wiedziałam, że jestem na właściwej drodze. Drodze, która ciągle pokazuje mi jak bardzo możemy sobie pomóc zmieniając niewłaściwe nawyki. Zachęcam Cię do spróbowania, zachęcam Cię do zmiany myślenia z: „to tylko oddech” na: „to aż oddech”.

adres e-mail - oddychajswiadomie@gmail.com
numer telefonu - 695 718 926