butejko.pl - butejko.pl - Spanie z otwartymi ustami szkodzi zębom

Ćwiczenia oddechowe Metody Butejki są efektywne i bezpieczne dla dzieci

Różne światowe badania podkreślają korzyści, które Metoda Butejki przynosi dorosłym astmatykom. Czy dzieci mogą doświadczyć tych samych efektów?

Jak najbardziej. Dowiedli tego studenci pielęgniarstwa z Uniwersytetu Santo Tomas na Filipinach, którzy przeprowadzili badanie skuteczności Metody Butejki,  w którym wzięły udział dzieci w wieku 7-11 lat. Korzystając z pomocy 2 instruktorów Metody Butejki: Patryka McKeown  oraz Dra Charlesa Edwarda Florendo, studenci obserwowali 7 dzieci, które praktykowały Metodę Butejki oraz 7, które tego nie robiły. W grupie Butejki zauważono znaczną poprawę wyników pod względem jakości życia oraz kontroli astmy.

Metoda Butejki (również znana jako Technika Oddychania Butejki) jest rodzajem ćwiczenia oddechowego, które opracował Dr Konstantyn Butejko w latach 50-tych zeszłego stulecia. Jest ona stosowana w leczeniu różnych dolegliwości, zwłaszcza astmy.

W trakcie badania dzieci były oceniane  przy użyciu filipińskiej wersji pediatrycznego kwestionariusza  jakości życia oraz kwestionariusza kontroli astmy. Badanie trwało 4 tygodnie. Dzieci z grupy Butejki były nauczane odpowiedniego oddychania Metodą Butejki za pomocą gier i zabaw. Grupa Butejki zauważyła znaczną poprawę wyników w obszarze jakości życia i kontroli astmy w trzecim i czwartym tygodniu trwania badania. Z kolei w grupie kontrolnej nie zaobserwowano żadnych istotnych zmian u dzieci. Żadne z dzieci nie doświadczyło skutków ubocznych programu Butejki, co jest spójne z innymi międzynarodowymi badaniami. Badanie przyciągnęło międzynarodowe zainteresowanie, a badacze zostali zaproszeni do zaprezentowania wyników na konferencji w Singapurze i Stanach Zjednoczonych. Prawdopodobnie jest to pierwsze badanie efektywności Metody Butejki przeprowadzone na dzieciach poza granicami Rosji.

Studenci pielęgniarstwa to: Romella C. Lina. Matthew Daniel V. Leysa, Zarah DF Libozada, Maria Francesca I. Lirio, Angelo Liwag, Gabriel D. Ramos, i ich promotorka Margaret M. Natividad RN, M.Ed.

Badanie jest dostępne na stronie:
http://www.academia.edu/6072726/Effectiveness_of_Buteyko_Method_in_Asthma_Control_and_Quality_of_Life_of_School-age_Children
Źródło: http://wetalkwise.com/2015/02/philippine-study-breathing-exercises-is-safe-and-effective-for-children/

Podaj dalej:

Chcesz poprawić swój oddech?

Popraw oddech, a poprawisz zdrowie.

Warto przeczytać:

butejko.pl - butejko.pl - Spanie z otwartymi ustami szkodzi zębom
Twoje zamówienie
Nie masz żadnych zamówień.

Zapraszamy do zakupów :)